Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Awaryjne prace serwisowe na torowiskach

W poniedziałek, 19 października o godz. 20.00 rozpoczęła się awaryjna naprawa zużytego elementu krzyżownicy na skrzyżowaniu torów w relacji ul. Grzegórzecka – al. Powstania Warszawskiego. W związku z pracami obowiązują zmiany w komunikacji tramwajowej, ruch samochodowy odbywa się bez zmian.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Na torowisku na rondzie Grzegórzeckim naprawy wymaga zużyty element krzyżownicy. Prace, które są przeprowadzane nie powodują zmian w organizacji ruchu dla samochodów, w czasie robót obowiązuje jedynie zmiana w komunikacji miejskiej.

Linie tramwajowe będą funkcjonować w następujący sposób:

  • nr 1 – w kierunku „Wzgórz Krzesławickich” będzie kursować bez zmian; w kierunku „Salwatora” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Wzgórza Krzesławickie” – ... – al. Pokoju, al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Dominikańska – ... – „Salwator”;
  • nr 19 – w kierunku „Borku Fałęckiego” będzie kursować bez zmian; w kierunku „Dworca Towarowego” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Borek Fałęcki” – ... – ul. Starowiślna, ul. Westerplatte, ul. Pawia„Dworzec Towarowy”;
  • nr 22–  w kierunku „Kopca Wandy” będzie kursować bez zmian; w kierunku „Borku Fałęckiego” będzie kursować po trasie czasowo zmienionej: „Kopiec Wandy” – ... – al. Pokoju, al. Powstania Warszawskiego, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Starowiślna, ul. Dietla – ... – „Borek Fałęcki”.

Rozkłady jazdy nie zostaną zmienione.

Roboty zakończą się ok. godz. 4.30. Koszt prac to ok. 15 tys. zł.

awaryjne

W mieście, korzystając z nocnej przerwy w komunikacji tramwajowej, ekipy utrzymaniowe realizują również inne prace na torowiskach, m.in. szlifowane jest torowisko na estakadzie Lipska-Wielicka (koszt prac to ok. 290 tys. zł), napawany jest węzeł Dietla-Starowiślna (koszt prac to ok. 380 tys. zł) oraz węzeł rondo Grzegórzeckie (koszt prac to ok. 625 tys. zł).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat