Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Konsultacje społeczne w sprawie wyznaczenia granic aglomeracji

Prezydent Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców Krakowa oraz zainteresowane organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektów uchwał Rady Miasta Krakowa w sprawie wyznaczenia obszaru i granic aglomeracji Kraków oraz Kraków-Sidzina. Konsultacje potrwają do 30 października.

Obszar aglomeracji Kraków swym zasięgiem obejmuje tereny Gminy Miejskiej Kraków, która pełni rolę gminy wiodącej oraz tereny Gminy Kocmyrzów-Luborzyca, Gminy Michałowice, Gminy Świątniki Górne, Gminy Wieliczka, Gminy Wielka Wieś, Gminy Zabierzów oraz Gminy Zielonki. Obszar aglomeracji Kraków-Sidzina swym zasięgiem obejmuje tereny Sidziny w  Gminie Miejskiej Kraków.

Aglomerację wyznacza w drodze uchwały, będącej aktem prawa miejscowego, Rada Miasta Krakowa. Konsultacje zostaną przeprowadzone przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa i odbywać się będą w okresie od 9 października do 30 października.

W ramach konsultacji odbędzie się jedno otwarte spotkanie z mieszkańcami Krakowa. Ze względu na panującą sytuację, spowodowaną rozprzestrzenianiem się COVID-19 spotkanie odbędzie się w trybie online:

 • 20 października, godz. 16.00–17.00
 • dostęp do spotkania pod linkiem znajdującym się na stronach internetowych Miejskiego Centrum Dialogu, portalu dla organizacji pozarządowych ngo.krakow.pl oraz Biuletynu Informacji Publicznej. Dodatkowo odbędą się dyżury telefoniczne eksperta pod numerem telefonu 12 616 56 34 w dniach:
  • 16 października, w godzinach 10.00-12.00
  • 28 października, w godzinach 15.00-16.00

Konsultowany projekt uchwały wraz z załącznikami oraz formularzem konsultacyjnym  w okresie trwania konsultacji dostępne są:

 • na stronie internetowej Miejskiego Centrum Dialogu dialoguj.pl
 • na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa bip.krakow.pl
 • na stronie internetowej ngo.krakow.pl
 • wersji papierowej w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa, aleja Powstania Warszawskiego 10 (IX piętro, pok. 917). Ze względu na panującą sytuację, spowodowaną rozprzestrzenianiem się COVID-19, przed udaniem się do urzędu zwracamy się z prośbą o telefon na numer 12 616 56 34  w celu umówienia się na wizytę.

Uwagi, wnioski i propozycje można zgłaszać za pomocą formularza konsultacyjnego w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 października w następujący sposób:

 • przesłać w formie skanu/zdjęcia drogą elektroniczną na adres e-mail: gk.umk@um.krakow.pl
 • wysłać pocztą tradycyjną na adres: Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa,  osiedle Zgody 2, 31-949 Kraków (liczy się data wpływu do Wydziału Gospodarki Komunalnej nie później niż do dnia 30 października 2020 r.)
 • dostarczyć osobiście do siedziby Wydziału Gospodarki Komunalnej, osiedle Zgody 2 (dziennik podawczy)

Więcej informacji znajdziemy na stronie internetowej dialogspoleczny.krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-10-23
Data aktualizacji: 2020-10-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź