Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jesień w Teatrze Groteska

Jesienna aura i chłodniejsze dni to najlepszy moment, żeby odwiedzić teatr! Szczególnie, że w Grotesce niezmiennie swoje ulubione tytuły znajdą widzowie w każdym wieku. Ofertę uzupełnią warsztaty plastyczne „Teatr dla Was”, które w każdą niedzielę prowadzi uwielbiana przez dzieci Alicja Strzebońska.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W październiku teatr przygotował spektakle dla dzieci. W repertuarze znajdą się takie tytuły, jak: „O Kasi co gąski zgubiła”, „Baśń o dobrym Kopciuszku i złych siostrach”,Calineczka”, „Ania z Zielonego Wzgórza” i „Tygrys Pietrek”.

Scena dla Dorosłych to w październiku bogactwo tytułów: „Zagraj to jeszcze raz…sam!”, „Skąpiec”, „Dzienniki Gwiazdowe” oraz „Mistrz i Małgorzata”. Te klasyczne tytuły to najlepszy pomysł na jesienną słotę i spędzenie długiego wieczoru w nietuzinkowej atmosferze.

15 października odbył się też wyjątkowy „Kod Mistrzów” – spotkanie z Krzysztofem Miklaszewskim i plejadą jego znakomitych gości. Powodem tego niezwykłego wydarzenia była książka „Moje życie w teatrze”.

Spektakle i warsztaty dla dzieci, najlepsze tytuły dla dorosłych widzów i spotkanie z najwybitniejszymi autorytetami teatru to nie wszystko! Groteska jak zwykle nie odpuszcza i już w październiku zainauguruje dwa nowe projekty: #groteskawdrodze i „Kod Mistrzów - Teatr Nieznany”.

Pierwszy to nowa oferta dla przedszkoli. Dzięki niej najmłodsi widzowie będą mogli cieszyć się z kontaktu z teatrem w swoim przedszkolu! Oferta składa się z dwóch części: inscenizacji wierszy najciekawszych i najbardziej lubianych przez dzieci oraz prezentacji technik lalkowych. 

Drugą propozycję stanowi cykl audiowizualnych felietonów, w których mistrzowie teatralni opowiedzą o tej części funkcjonowania teatru, z którą publiczność nie ma kontaktu, nie uświadamia sobie jej istnienia i złożonych mechanizmów powstawania spektaklu teatralnego. Syntetyczna, edukacyjna opowieść prezentująca kunszt zawodowy pracowników Teatru Groteska, przybliżająca tajniki zawodów i rzemiosł teatralnych, kulisy i strukturę teatru. Wkrótce do obejrzenia. 

Szczegóły znajdziesz na stronie Teatru Groteska

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat