Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

#EKOrEWOLUCJA: Czas na jesienną przejażdżkę rowerem i tramwajem

Ruszyła czwarta i ostatnia odsłona kampanii informacyjno-edukacyjnej #EKOrEWOLUCJA. Tym razem tematem przewodnim jest ruch i transport. A skoro mowa o ekologicznym transporcie to stawiamy na: aktywność fizyczną i nowe technologie, będziemy poruszać się rowerami oraz krakowskim ekologicznym transportem publicznym.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Jesień to dla wielu nie tylko koniec lata, ale także koniec sezonu rowerowego. Czasu oczywiście nie wstrzymamy, ale dołożymy wszelkich starań, aby urozmaicić mieszkańcom Krakowa ten okres i  sezon zakończyć wspólnie. Przygotowaliśmy wiele transportowych ciekawostek i niespodzianek.

W naszym przekazie skupimy się na dostępności dla mieszkańców Krakowa infrastruktury rowerowej, której wciąż przybywa. Będą informacje o długości ścieżek rowerowych, jednokierunkowych ulicach przeznaczonych dla cyklistów, dostępności stojaków rowerowych, punktach mobilności i samoobsługowych stacjach naprawy rowerów. Przez najbliższe tygodnie będziemy krakowskim „dwukołowcom” przekazywać wiele przydatnych i ciekawych informacji.

Zachęcimy mieszkańców Krakowa – i tych młodszych, i tych starszych – do aktywnego udziału w najciekawszych rowerowych projektach („Rowerem do pracy”, „STARS - rowerem do szkoły” czy „Rowerowy Maj”), w które Kraków jest zaangażowany. Będziemy także prezentować świeżo otwartą najdłuższą w Polsce kładkę pieszo-rowerową, która łączy centrum Krakowa z południowymi dzielnicami.

Kraków dąży przede wszystkim do nowoczesnych i w pełni ekologicznych rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich poruszających się po mieście osób. Zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pasażerom to miejski priorytet.

W kampanijnych działaniach, nie możemy nie wspomnieć także o tym, że Kraków jako pierwsze miasto w Polsce, w 2014 roku z powodzeniem uruchomiło regularną linię obsługiwaną autobusami elektrycznymi. Zaprezentujemy także w pełni ekologiczny tabor MPK z podziałem na pojazdy elektryczne, hybrydowe oraz te, które spełniają normę emisji spalin EURO 6.

W kampanii nie zabraknie także poradnika bezpiecznego rowerzysty, który przy pomocy piktogramów w lekki sposób przypomni nie tylko cyklistom ale i kierowcom aut najważniejsze przepisy ruchu drogowego, umożliwiające wszystkim bezpieczną i przyjazną współpracę w trasie.

Jesienią nie zabraknie oczywiście popularnej w poprzednich edycjach serii ciekawostek  i konkursowych pytań skierowanych za pośrednictwem miejskich kanałów społecznościowych do mieszkańców.

Przypominamy, że kampania #EKOrEWOLUCJA podzielona została na cztery tury, analogiczne do pór roku, a każda z nich charakteryzuje się innym motywem przewodnim- czystą energią, zielenią, wodą oraz ruchem i transportem.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-10-01
Data aktualizacji: 2020-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat