Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nagroda im. Zygmunta Glogera dla Rydlówki

Jury XXXI edycji Konkursu o Nagrodę i Medal im. Zygmunta Glogera nagrodziło Rydlówkę. Oddział Muzeum Krakowa otrzymało nagrodę III stopnia za działalność edukacyjną i popularyzatorską zakorzenioną w lokalnej tradycji.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Nagrody i medale wręczono w piątek, 25 września w Łomży. Podczas uroczystości organizatorzy konkursu podkreślali, że wszyscy wyróżnieni podążają drogą wytyczoną przez Oskara Kolberga i Zygmunta Glogera.

Od 1983 roku łomżyńskie Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” organizuje Konkurs im. Zygmunta Glogera. Nagroda i medal przyznawane są za szczególne osiągnięcia w badaniu, ochronie i rozwoju kultury. Kapitule konkursu przewodniczył do roku 2015 prof. Janusz Tazbir, a obecnie prof. Henryk Samsonowicz.

W tym roku nagrodzono:

  • nagroda I stopnia: prof. dr hab. Andrzej Jakubiak z Warszawy
  • nagroda II stopnia: dr Marek Łuczak ze Szczecina
  • nagroda III stopnia: dr Artur Gaweł z Wasilkowa; Rydlówka – filia Muzeum Krakowa
  • wyróżnienia: Maria Danielska z Katowic; dr Barbara Ogrodowska z Piastowa; Piotr Brysacz z Kielc

W latach ubiegłych laureatami nagrody byli m.in.: prof. Jan Miodek, Julian Krzyżanowski, Anna Kutrzeba-Pojnarowa, Czesław Hernas, Jadwiga Klimaszewska, Roman Reinfuss, Jacek Kolbuszewski, Dorota Simonides, Roch Sulima, Andrzej Strumiłło, Piotr Eberhardt, a także liczne grono pasjonatów i kontynuatorów dzieła Glogera w swoich „małych ojczyznach”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat