Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Koniec głosowania w budżecie obywatelskim

W poniedziałek zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Rekordowa była pula środków, aż 32 mln zł na realizację w 2021 r. Do etapu głosowania przeszło 97 projektów ogólnomiejskich.

Fot. Magiczny Kraków

W dzielnicach wybór też był duży, a rekordowy w Nowej Hucie – jej mieszkańcy mogli wskazywać najlepsze zadania spośród aż 51 propozycji.

 

Pełną listę projektów wraz z ich krótką charakterystyką można znaleźć na stronie internetowej budzet.krakow.pl.

 

Głosowanie trwało do 5 października. Odbywało się będzie w internecie – za pośrednictwem specjalnej platformy, dostępnej w okresie głosowania pod adresem budzet.krakow.pl oraz tradycyjnie – w zorganizowanych na terenie miasta punktach do głosowania. Zagłosować można było tylko raz – albo w punkcie, albo elektronicznie.

Każdy głosujący oddawał głos na sześć różnych projektów zadań (w tym: trzy głosy na zadania o charakterze dzielnicowym w dzielnicy swojego zamieszkania i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim). Najwyżej oceniony przez głosującego projekt zadania otrzymywał 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Jeśli głosujący wskazał mniej niż sześć projektów jego głos będzie nieważny. Do realizacji zostaną wybrane te pomysły, które uzyskają najwyższą punktację, aż do wyczerpania środków przeznaczonych na budżet obywatelski (tak w skali miasta, jak i konkretnej dzielnicy).

 

pokaż metkę
Autor: JOANNA KORTA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-10-06
Data aktualizacji: 2020-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź