Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal KultURO już po raz szósty!

Festiwal KultURO 2020 organizowany jest w ramach Tygodnia Urologii i tym razem zaprezentuje się w nieco innej formie. Najlepsi specjaliści z zakresu urologii i medycyny rodzinnej będą dostępni dla pacjentów, przygotowując ciekawe seminaria i odpowiadając na najtrudniejsze pytania związane z tematyką urologii.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W dniach 21-25 września obchodziliśmy Międzynarodowy Tydzień Urologii (Urology Week). Jest to czas, który skupia krajowe towarzystwa urologiczne, lekarzy urologów, pielęgniarki urologiczne, pacjentów i ich rodziny oraz polityków w celu budowania świadomości na temat chorób urologicznych, zachęcania do regularnych badań i przeciwdziałania tym chorobom.

Tydzień Urologii obchodzony jest także w Polsce. Jednym z jego najważniejszych elementów jest organizowany już po raz szósty KultURO (30 września – 5 października). To niezwykłe wydarzenie, którego głównym celem jest propagowanie profilaktyki chorób układu moczowego, łamanie tabu mówienia na temat schorzeń układu moczowego oraz zaproszenie środowiska do pogłębionej dyskusji o profilaktyce, organizowane jest przez Fundację Urodzeni-Zdrowi, której prezesem jest niekwestionowany autorytet w dziedzinie urologii – prof. dr hab. Piotr Chłosta – pomysłodawca Festiwalu KultURO, a po godzinach frontman rockowego zespołu Endopower.

 

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Urologiczne oraz Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Podobnie jak w latach ubiegłych, KultURO 2020 wspierane jest przez Miasto Kraków.

W ramach tegorocznego KultURO 2020 odbędą się cztery seminaria online, podczas których najlepsi specjaliści, urolodzy oraz lekarze rodzinni, przybliżą problematykę chorób urologicznych, wyjaśnią ich pochodzenie, przybliżą sposoby ich zapobiegania oraz wskażą najważniejsze elementy profilaktyki.

W trakcie trwania Tygodnia Urologii pacjenci będą mieli szansę zadać pytania poprzez stronę internetową kulturo.eu. Lekarze odpowiedzą na najczęściej zadawane pytania podczas ostatniego z seminariów, które odbędzie się w poniedziałek, 5 października o godz. 10.00.

Harmonogram oraz dostęp do seminariów znajdują się na stronie internetowej kulturo.eu.

KultUro

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat