Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Parada moli i motyli książkowych

Biblioteka Kraków zaprosiła dzieci i dorosłych na finał drugiej edycji konkursu na najpiękniejszego mola i motyla książkowego oraz ich wielką paradę. Wydarzenie odbyło się dziś, w sobotę, 26 września.

Fot. Biblioteka Kraków
Biblioteka Kraków

Mole i motyle książkowe, miłośnicy książek oraz dobrej zabawy, a także wszyscy sympatycy Biblioteki Kraków spotkali się dziś, w sobotę, 26 września, w ogrodzie Biblioteki Głównej przy ul. Powroźniczej 2.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją prac konkursowych, zaplanowaną na godz. 11.00. Uczestnicy konkursu wzięli udział w wielobarwnym pochodzie, który poprowadził Dariusz Cywka, aktor Teatru Otwartego T.O. w towarzystwie Gustawa – Mola Biblioteki Kraków.

W programie znalazły się także: pokazy taneczne w wykonaniu artystów ze Szkoły Tańca Al-Mara we Wrocławiu, przedstawienie „Co mogą smoki a czego nie, zaraz dowiesz się” zespół Teatru Otwartego T.O. oraz piknik. Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, które poprowadziła malarka i ilustratorka Dominika Wojtylak, a także w grze terenowej „Detektywistyczne biuro śledcze – w poszukiwaniu zaginionej książki”. W programie znalazły się również bajki opowiadane techniką kamishibai. Piknik zakończył się o godz. 15.00.

Konkurs i parada zostały zorganizowane w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Więcej informacji na stronie Biblioteki Kraków.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat