Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nie dajmy się wirusowi

W środę 30 września o godz. 12:00 podczas sesji Rady Miasta Krakowa będziemy gościć najwybitniejszych polskich specjalistów walczących na co dzień z epidemią koronawirusa – zapowiada Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Obrady będzie można śledzić online.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Podczas sesji RMK o koronawirusie mówić będą profesorowie: immunologii Janusz Marcinkiewicz, genetyki Marek Sanak, chorób zakaźnych Aleksander Garlicki oraz wirusologii Krzysztof Pyrć. Spotkanie organizują radna dr n. med. Anna Prokop-Staszecka oraz Przewodniczący RMK Dominik Jaśkowiec, aby uświadomić, jak groźna potrafi być ta choroba.

- Nie dajmy się ogłupić różnym nieprawdziwym wiadomościom, że wirus COVID-19 nie istnieje. On jest realny i stanowi poważne zagrożenie, przekonałem się o tym, gdy jedna z osób w mojej rodzinie zaraziła się nim. Co z tego, że chorobę przeszła praktycznie bez objawów, skoro jej organizm jest bardzo wyniszczony. Dbajmy o siebie, stosujmy się do zaleceń sanitarnych, miejmy rozsądek i w zdrowiu doczekajmy szczepionki lub leku – apeluje Przewodniczący RMK.

pokaż metkę
Autor: Łukasz Nowakowski
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat