Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kapitan Powietrze wyruszył w nową misję edukacyjną

W krakowskich przedszkolach i szkołach podstawowych rozpoczęły się warsztaty edukacyjne z zakresu ochrony powietrza „Kapitan Powietrze i misja Edukacja”.

Fot. Wydział ds. Jakości Powietrza UMK
Wydział ds. Jakości Powietrza UMK

Ulubiony superbohater krakowskich uczniów powrócił do szkół z nową misją edukacyjną, by po raz kolejny porozmawiać z młodymi krakowianami o ochronie powietrza. 

Skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza? Jak wpływają na nasze zdrowie? Co możemy zrobić, aby je ograniczyć? Czym są odnawialne źródła energii pomagają? Czy wspierają one Kraków w walce o czyste powietrze? To tylko niektóre pytania, na które dzieci uczestniczące w warsztatach poznają odpowiedzi.

Organizator warsztatów – Wydział ds. Jakości Powietrza UMK – planuje, że edukacją objętych zostanie 1200 uczniów i przedszkolaków z krakowskich placówek edukacyjnych.

– W dobie epidemii COVID dołożyliśmy wszelkich starań, by udział w warsztatach był bezpieczny dla uczestników, nauczycieli, a także dla osób prowadzących warsztaty. Prowadzący zajęcia zostali poddani badaniom na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2, staramy się korzystać z materiałów jednorazowych, a wszystkie materiały dydaktyczne wielokrotnego użytku są każdorazowo dezynfekowane. Organizację warsztatów poprzedziliśmy konsultacjami z dyrektorami placówek, by w jak najlepszy sposób zabezpieczyć uczestników warsztatów – zapewnia Jan Urbańczyk, dyrektor Wydziału ds. Jakości Powietrza.

 

Zadanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Margerita Krasnowolska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat