Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Weź udział w konkursie i stwórz piosenkę o Krakowie!

Chciałbyś usłyszeć swoją piosenkę w radiu? Zaśpiewać ją na żywo przed krakowską publicznością na scenie legendarnego teatru? A do tego, całkiem przy okazji, zgarnąć nawet 30 tys. zł. nagrody? Krakowski Teatr Scena STU, Urząd Miasta Krakowa i radio RMF Classic zapraszają do udziału w konkursie na piosenkę o naszym magicznym mieście – Krakowie!

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Kraków to miasto, którego Wisła nie omija, gdzie Rynek tonie w uśmiechach turystów, na Wawelu Zygmunta bije dzwon, a na Brackiej pada deszcz. Ciągle goni po nim Lajkonik, chodzi się tu z księżycem w butonierce, tutaj są zwycięstwa, przypały, ziomale... Nadszedł czas, żeby nie tyle cały świat się dowiedział, jak się kocha w Krakowie, ale także jak Ty kochasz Kraków!

Stwórz piosenkę, w której wyśpiewasz swoją miłość do Krakowa, pokażesz unikalną więź z miastem, jego postrzeganie przez pryzmat Twoich doświadczeń i wrażliwości. Niech to będzie Twoja opowieść o Krakowie, która na trwale zapisze się w historii polskiej piosenki!

Prace konkursowe należy zgłosić do 10 grudnia poprzez specjalny formularz na stronie internetowej scenastu.pl.

Spośród nadesłanych piosenek Kapituła konkursowa wyłoni do 10 utworów, które uświetnią obchody 55-lecia Teatru STU 20 lutego 2021 r. i zmierzą się ze sobą w II etapie konkursu. O tym, które piosenki znajdą się w finale zadecydują słuchacze radia RMF Classic, którzy za pośrednictwem strony scenastu.pl będą mogli głosować na rywalizujące piosenki do 29 kwietnia 2021 r.

Pięć piosenek z największą ilością głosów znajdzie się w finale konkursu, w którym Kapituła wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej. Kapituła wyłoni zwycięzców do 18 maja 2021 r., a ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

Pula nagród w konkursie wynosi 30 000 zł. O ile Kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane trzy nagrody w wysokości, odpowiednio – 15, 10 i 5 tys. złotych.

Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępne na stronie internetowej scenastu.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat