Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Czy znasz Kraków?” – weź udział w konkursie historycznym

Muzeum Krakowa oraz Centrum Młodzieży dr. Henryka Jordana zapraszają wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z Krakowa i Małopolski do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu wiedzy o Krakowie „Czy znasz Kraków?”.

 

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Do 15 października organizatorzy czekają na zgłoszenia do konkursu. Mogą wziąć w nim udział zarówno uczestnicy indywidualni, jak i trzyosobowe drużyny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest: „Kraków na drodze ku Niepodległej”.

Dla laureatów konkursu zostaną przygotowane nagrody rzeczowe i dyplomy, a dodatkowo laureat indywidualny – uczeń klasy maturalnej w roku szkolnym 2021/2022 będzie mógł wziąć udział w finale XXVI edycji Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, w którym nagrodami są miejsca na studiach stacjonarnych na tej uczelni.

Zasady konkursu

Aby przystąpić do konkursu „Czy znasz Kraków?”, trzeba przeczytać obowiązkowe lektury i wysłuchać cyklu wykładów związanych z tematem konkursu. Na wykłady organizatorzy zapraszają od 20 października do 9 lutego 2021 r. do Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory. Każdy zgłoszony uczestnik otrzyma na pierwszym wykładzie indeks, w którym będzie zbierał podpisy wykładowców oraz punkty.

Tradycyjnie już honorowy patronat nad konkursem sprawuje Rada Miasta Krakowa

Aby zapoznać się z regulaminem konkursu oraz wykazem dokumentów potrzebnych do zgłoszenia wejdź na stronę internetową Muzeum Krakowa.

konkurs historyczny czy znasz krakow

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat