Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pieniądze na prace konserwatorskie

Dodatkowe fundusze na najpotrzebniejsze remonty miedzy innymi dla Muzeum Krakowa i MOCAK-u oraz wizja lokalna podczas której radni zapoznają się z potrzebami remontowymi Krakowskiego Biura Festiwalowego. Tymi tematami zajmowali się radni z Komisji Budżetowej. Na wniosek przewodniczącego nie opiniowano projektu uchwały dotyczącego podwyżek cen biletów. Druk będzie również zdjęty z obrad dzisiejszej sesji RMK.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Radni zaopiniowali 12 druków, wszystkie otrzymały pozytywne opinie. Wśród nich dwa druki dotyczyły przyznania dodatkowych środków na remonty i prace konserwatorskie w instytucjach kultury. Dodatkowe fundusze otrzyma m. in. Muzeum Krakowa - 330 000 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników oraz zadań związanych z remontami i bieżącą konserwacją obiektów Muzeum. Jak poinformowała dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Katarzyna Olesiak – fundusze te mają zostać przeznaczone na prace konserwatorskie w Barbakanie. Dotacje otrzyma również MOCAK. Będzie to 150 000 zł z przeznaczeniem na wykonanie prac związanych z zabezpieczeniem przed dalszą degradacją zespołu dworsko-parkowego „Kossakówka”. Największe wątpliwości wśród radnych budziło dofinansowanie remontu elewacji w Pawilonie Wyspiańskiego za 2 mln zł.

Radny Michał Starobrat dopytywał, jak bardzo niezbędne są te prace i czy można je przesunąć na przyszły rok. Radny stwierdził, iż szczególnie w kontekście pandemii wydawanie tak dużej sumy na remonty jest kontrowersyjne. Katarzyna Olesiak odpowiedział, że remont ten był planowany na marzec tego roku i ze względu na stan epidemii został przesunięty, jednak jak wskazują ekspertyzy, remont jest konieczny, gdyż stan budynku zagraża bezpieczeństwu przechodniów. Mimo to radni poprosili o wcześniejszą wizję lokalną i spotkanie z dyrektor mieszczącego się tam Krakowskiego Biura Festiwalowego - nadzorującego budynek.

Radni według planu posiedzenia mieli również opiniować druk dotyczący podwyżki cen biletów. Jednak ze względu na informację jakie przewodniczący Komisji otrzymał od Sekretarza Miasta, iż druk nie będzie procedowany na najbliższej sesji, zdecydowano, że Komisja będzie opiniować projekt uchwały w innym terminie.

pokaż metkę
Autor: Katarzyna Maleta-Madejska
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat