Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim dla 250 osób oraz bieg wirtualny – to tylko część niespodzianek, jakie przygotował dla biegaczy Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wraz z PZU.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Jesienią ruszy projekt PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e), dzięki któremu miłośnicy biegania będą mogli połączyć się ze sobą i uczestniczyć w sportowej rywalizacji.

Bieg tradycyjny na dystansie maratońskim dla 250 osób

Bieg wystartuje 8 listopada o godz. 10.00 z deptaku przy al. 3 Maja na Błoniach. Organizatorzy ustalili limit czasu na pokonanie trasy – 4,5 godziny. Uczestnicy będą mieli do przebiegnięcia niespełna 12 okrążeń wokół Błoń. Start i meta zlokalizowane będą w okolicy Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

Ze względu na ograniczenia wywołane pandemią koronawirusa, w biegu może wziąć udział 250 osób. Pula 200 miejsc zostanie rozlosowana wśród zapisanych osób. 50 pakietów zarezerwowanych zostało dla sponsorów oraz partnerów, bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

Zapisy rozpoczną się 8 października o godz. 12.00 i zakończą 12 października o godz. 9.00. Losowanie uczestników i osób, które trafią na listę rezerwową odbędzie się 12 października o godz. 12.00 i będzie transmitowane na stronie internetowej pzucracoviamaraton.pl.

Bieg zostanie przygotowany z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego obowiązujących aktualnie dla organizacji tego typu wydarzeń. W strefie startu każdy uczestnik będzie miał zapewnioną wymaganą przestrzeń, obowiązywał będzie nakaz zasłaniania ust i nosa. Na mecie, oprócz medali, zawodnicy otrzymają folię termiczną, pakiet regeneracyjny oraz maseczkę. Za bramą startu ustawiony będzie punkt odżywiania, gdzie dla zawodników przygotowane zostaną woda, napoje izotoniczne oraz żele energetyczne. Zarówno organizatorzy, obsługa jak i wolontariusze zostaną wyposażeni w środki ochrony osobistej. Na terenie imprezy dostępne będą płyny do dezynfekcji.

Więcej informacji na temat biegu tradycyjnego na dystansie maratońskim dla 250 osób można znaleźć tutaj.

Bieg wirtualny w ramach projektu PZU Cracovia Maraton pod hasłem to-ge(t)-ther(e)

Rywalizacja w ramach biegu wirtualnego potrwa 3 tygodnie – od 19 października do 8 listopada. Wydarzenie będzie realizowane za pośrednictwem istniejącej już aplikacji wykorzystywanej przy okazji treningu wirtualnego PZU Cracovia Maraton Challenge – aplikacja zmieni nazwę na PZU Cracovia Maraton to-ge(t)-ther(e).

W projekcie będą mogli wziąć udział biegacze i rolkarze. Do wyboru będzie 5 dystansów: 5 km, 10 km, 13 km, 21,097 km, 42,195 km. Dystans będzie można pokonać na dowolnie wybranej trasie. Organizatorzy przygotowali dwa rodzaje pakietów startowych:

  • podstawowy (otrzymuje go bezpłatnie na adres e-mail każdy zarejestrowany zawodnik, zawiera: numer startowy do samodzielnego wydruku, kupony rabatowe na produkty i usługi sponsorów oraz partnerów, dyplom do wygenerowania po ukończeniu wybranego dystansu, nakładkę na zdjęcie)
  • premium (opłata startowa w wysokości 40 zł, oprócz ww., będzie zawierał koszulkę techniczną marki Asics oraz niespodzianki od sponsorów i wysyłany będzie za pośrednictwem Poczty Polskiej)

Zapisy do biegu będą prowadzone od 8 października. Więcej informacji na temat biegu wirtualnego znajdziesz tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat