Ekologia rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zielone inwestycje Krakowa nagrodzone

Polana na Sikorniku i smoczy skwer w parku Decjusza zdobyły II i III nagrodę województwa małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Wyróżnione zostały najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne, sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Drugą nagrodę otrzymała polana na Sikorniku. W 2019 r. Zarząd Zieleni Miejskiej zamontował tam specjalne kapsuły, które umożliwią krakowianom niecodzienny rodzaj wypoczynku wśród śpiewu ptaków, szelestu liści i drzew.

Z kolei trzecią nagrodę przyznano smoczemu skwerowi w parku Decjusza. Gospodarzem smoczego skweru jest widoczny z różnych części parku, charakterystyczny smok „Delicjusz”, który zaprasza młodszych i starszych mieszkańców do zabawy na świeżym powietrzu.

Nagroda im. Stanisława Witkiewicza jest przyznawana raz na dwa lata projektantom oraz inwestorom najlepszych realizacji architektonicznych w Małopolsce, w ramach trzech kategorii: architektura użyteczności publicznej, architektura mieszkaniowa, przestrzeń publiczna.

pokaż metkę
Autor: Kamil Popiela
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-09-15
Data aktualizacji: 2020-09-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat