Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

W środę sesja RMK

45. sesja Rady Miasta Krakowa rozpocznie się o godz. 10:00 w Sali Obrad RMK przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. W porządku obrad jest 60 punktów.

Fot. Bogusław Świerzowski
Bogusław Świerzowski

Radnym przedstawiona zostanie informacja Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w sprawie prowadzenia schroniska dla zwierząt. Wnioskował o to radny Jacek Bednarz, przewodniczący Komisji Infrastruktury po tym, jak wyjazdowe posiedzenie komisji odbyło się w schronisku przy ul. Rybnej 3.

W trybie jednego czytania radni procedować będą projekty uchwał: autorstwa klubu radnych Kraków dla Mieszkańców w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących budowy w Krakowie Centrum Muzyki oraz projekt uchwały kierunkowej do Prezydenta autorstwa Komisji Edukacji w sprawie zapewnienia darmowych szczepień na grypę dla nauczycieli. W porządku obrad znalazły się też trzy projekty rezolucji: w sprawie szczepień na grypę; w sprawie zakazu prezentowania obrazów o drastycznej treści na terenie Parku Kulturowego Stare Miasto oraz w sprawie ponownego rozpatrzenia zasadności sprzedaży działek na tzw. Srebrnej Polanie w Mistrzejowicach.

Podczas drugiego czytania radni dyskutować będą o uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Rybitwy – rejon ulicy Golikówka”. W porządku obrad znalazły się też drugie czytania projektów uchwał w sprawie: określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki takiej opłaty. W porządku obrad znalazły się też projekty uchwał w sprawie zmian w Strefie Płatnego Parkowania oraz cen biletów komunikacji miejskiej – wprowadzone na podstawie art. 20 Ustawy o samorządzie gminnym.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat