Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„E-kompetentni seniorzy w akcji”

Obsługa smartfonów, tabletów, komputerów, korzystanie z internetu, mediów społecznościowych oraz narzędzi do nauki on-line - to tylko wybrane zagadnienia z programu bezpłatnego projektu szkoleniowego „E-kompetentni seniorzy w akcji”, w którym mogą wziąć udział krakowscy seniorzy.

Fot. Cottonbro / pexels
Cottonbro / pexels

Uczestnicy organizowanego przez miasto we współpracy ze Stowarzyszeniem Fabryka Inicjatyw projektu „E-kompetentni seniorzy w akcji” dowiedzą się między innymi, jak ułatwiać sobie życie dzięki internetowi i korzystać ze smartfonów, tabletów i komputerów. Poznają możliwości związane z funkcjonowaniem w cyfrowym świecie i korzystaniem z mediów społecznościowych. Przełamią bariery związane z używaniem narzędzi cyfrowych w kontaktach ze znajomymi czy rodziną oraz wykorzystaniem ich do kontaktów z urzędami czy załatwianiem niezbędnych spraw przez internet. Warsztaty będą także okazją do podnoszenia umiejętności poprzez udział w zajęciach online, za pomocą narzędzi takich jak Zoom i Meet Google.

– Kompetencje cyfrowe są dziś bardzo ważne, wręcz niezbędne w codziennym życiu. O ile dla młodych i aktywnych zawodowo osób korzystanie ze smartfona, tabletu i internetu jest czymś naturalnym, to już nie dla wszystkich osób starszych jest to tak łatwe i intuicyjne. Dlatego chcemy pomóc krakowskim seniorom w przełamaniu barier i zdobyciu umiejętności, które pozwolą bezpiecznie i wygodnie korzystać z dostępnych narzędzi i możliwości funkcjonowania w świecie on-line – tłumaczy Anna Okońska-Walkowicz, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki senioralnej, która przygotowanie tego rodzaju warsztatów zapowiadała po czasie „narodowej kwarantanny” związanej z koronawirusem. Z wielu rozmów, które przeprowadziła wówczas z seniorami wynikało bowiem, jak bardzo brak umiejętności korzystania z internetu utrudnia im codzienne funkcjonowanie, kontakty z innymi i dostęp do oferty kulturalne i edukacyjnej dostępnej wówczas tylko on-line.

Kurs „E-kompetentni seniorzy w akcji” jest adresowany do osób 65+ mieszkających na terenie Krakowa. Udział w projekcie jest bezpłatny. Osoby zainteresowane udziałem w programie proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 506 303 304. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacje o inicjatywach miasta skierowanych do seniorów można śledzić na stronie internetowej dlaseniora.krakow.pl.

pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat