Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

13. Mastercard OFF CAMERA na PLAY KRAKÓW

Pięć filmów starannie wybranych przez organizatorów festiwalu Mastercard OFF CAMERA można zobaczyć tylko na platformie PLAY KRAKÓW przez miesiąc – począwszy od 11 września. To nie koniec atrakcji, jakie zostały przygotowane dla osób, które zalogują się na platformę pełną krakowskiej kultury.

Fot. materiały prasowe / KBF
materiały prasowe / KBF

Jedno jest pewne – w 2020 roku nic nie jest pewne. „Co może przynieść nowy dzień” to kolejna nowość w programie 13. edycji Mastercard OFF CAMERA. Filmy pokazywane w ramach sekcji udowadniają, że z niezaplanowanych, krzyżujących niejednokrotnie szyki wydarzeń, może wyłonić się „nowy, wspaniały świat” Czym zaskoczą nas filmowcy?

Taki debiut zdarza się w kinie raz na kilka lat. „Nędznicy” to uznawany za jeden z najlepszych europejskich filmów roku. Podbił canneński festiwal, zdobywając jedną z głównych nagród, a następnie znalazł się wśród nominowanych do Oscara w kategorii „najlepszy film nieanglojęzyczny”. Tytuł filmu francuskiego reżysera Ladja Ly nawiązuje do głośnej XIX-wiecznej powieści autorstwa Victora Hugo. Akcja rozgrywa się jednak współcześnie, w podparyskim Montfermeil, które wręcz pulsuje od napięć, gniewu oraz niepewności. Niewinny psikus grupy dzieciaków, które dla żartu kradną małe lwiątko z miejscowego cyrku, może okazać się początkiem rewolucji. Mocne, wstrząsające i trzymające w napięciu kino społeczne.

„Moja mała Zoe” to autorski projekt cenionej francuskiej aktorki Julie Delpy, która występuje tu w potrójnej roli. Nie tylko wciela się w rolę głównej bohaterki Isabelle, odpowiedzialna jest także za scenariusz oraz reżyserię. To poruszająca, pełna emocji i trzymająca w napięciu opowieść o tym, ile jest w stanie zrobić z miłości do dziecka kochająca matka.

Lucy, bohaterka filmu „Korpoludki”, to ekscentryczna szefowa korporacji, która wpada na pomysł, jak zintegrować swoich sfrustrowanych i nieco wypalonych pracowników. Kobieta postanawia zorganizować wspólny wyjazd do jaskiń w Nowym Meksyku. Czarne, balansujące na granicy dobrego smaku poczucie humoru to podstawowe narzędzie, za pomocą którego Patrick Brice wyśmiewa nowoczesne korporacje i panujące w nich zasady. Pomaga mu w tym wcielająca się w główną rolę Demi Moore.

„Kłamstewko” Lulu Wang to pełna wdzięku, serca, humoru oraz wzruszeń komedia o rodzinie, która postanawia zataić przed ukochaną babcią informację o jej złym stanie zdrowia i tłumnie ją w tym trudnym momencie odwiedzić. Członkowie rodziny nadciągają zatem z odległych stron świata pod pretekstem wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Wszystkie tajemnice są dozwolone, bo dzięki temu rodzinny zjazd nie wzbudza podejrzeń nestorki rodu. Humor i nastrój tego kulturowego koktajlu przywołuje wspomnienie kultowego „Między słowami” Sofii Coppoli.

„Co przyniesie jutro” Williama Nicholsona nie jest kolejną opowieścią o tym, że życie zaczyna się po rozstaniu, a przed nami wyłącznie najlepsze chwile. Nie sugeruje także, że wystarczy zapisać się na kurs tańca, by wszystko jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wróciło do normy. To szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret dojrzałej kobiety, która znalazła się nagle w kompletnie nieznanej sobie sytuacji. Intensywna, a jednocześnie subtelna opowieść, w której znajdzie się miejsce na bezsilność i zagubienie, tak często towarzyszące przecież miłosnym kryzysom, ale również na chwile śmiechu, wzruszenia oraz radości, zupełnie nieoczekiwanie odkrywane w momentach życiowych przełomów. Aktorski popis Annette Bening i Billa Nighy’ego.

Więcej informacji o programie 13. Mastercard OFF CAMERA można znaleźć na stronie offcamera.pl.

PLAY KRAKÓW to miejska platforma VOD – jedyna taka w Polsce. Można na niej znaleźć materiały zarejestrowane i udostępnione przez krakowskie instytucje kultury, a także wydarzenia transmitowane na żywo.

– Platforma ma być narzędziem, umożliwiającym udział w wydarzeniach wszystkim tym, którzy są jej spragnieni. Już od kilku miesięcy działamy w sferze online. Do internetu przenosimy festiwale, koncerty, spotkania czy spektakle. Dlatego Kraków od teraz będzie miał jedno miejsce, w którym zamieści wartościowe i ważne dla miasta działania związane z rozrywką oraz edukacją kulturalną. Podjęliśmy decyzję, że wiele materiałów będzie dostępnych bezpłatnie, choćby ze względu właśnie na swój walor edukacyjny. Do publikowania wydarzeń na platformie zaprosiliśmy wszystkie miejskie instytucje – mówi Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

PLAY KRAKÓW to platforma Miasta Krakowa, której operatorem jest KBF. Szczegóły na playkrakow.com.

Włącz PLAY KRAKÓW i odkryj jeszcze więcej KULTURY razem z nami!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat