Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nabór do Młodzieżowej Rady

Do 18 września trwa nabór do kolejnej, VIII kadencji Młodzieżowej Rady Krakowa. Projekt skierowany jest do uczniów krakowskich szkół ponadpodstawowych.

Fot. Małgorzata Kubowicz / UMK
Małgorzata Kubowicz / UMK

W skład Młodzieżowej Rady Krakowa może wejść jeden przedstawiciel szkoły znajdującej się terenie Miasta Krakowa. Zgłoszenia dokonuje dyrektor placówki. Nabór do Młodzieżowej Rady Krakowa potrwa do 18 września. Szkolenie dla nowo wybranych radnych odbędzie się 25 września 2020 r. o godz. 16.00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego przy placu Wszystkich Świętych 3-4, a pierwsza sesja zaplanowana jest na 28 września 2020 r. w godzinach popołudniowych.

- Jestem przekonany, że jednym z najważniejszych podejmowanych w procesie edukacji młodych ludzi zadań jest przygotowanie świadomych i odpowiedzialnych obywateli, gotowych do udziału w życiu społecznym. Poczucie możliwości wpływania na rzeczywistość z całą pewnością wzmacnia zaangażowanie młodzieży w lokalne inicjatywy. Licząc na Państwa współpracę, życzę owocnych wyborów – mówi Dominik Jaśkowiec, Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Młodzieżowa Rada Miasta Krakowa została powołana uchwałą Rady Miasta Krakowa z 19 lutego 2014 r.  w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród młodzieży. Misją Młodzieżowej Rady Krakowa jest kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych poprzez m.in.: rozwijanie, wspieranie i upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży, promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, upowszechnianie zasad działania samorządu terytorialnego wśród młodzieży, inicjowanie, wspieranie i koordynowanie samorządowej działalności młodzieży, rozpoznawanie i reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych i pozarządowych, organizację aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, integrację i współpracę środowisk młodzieżowych na terenie Miasta Krakowa.

Szczegóły dotyczące naboru dostępne są na stronach portalu edukacyjnego.

pokaż metkę
Autor: Łukasz Nowakowski
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat