Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Razem przeciwko koronawirusowi

W ostatnim czasie w Krakowie notujemy coraz więcej zachorowań na COVID-19. Miasto szykuje się do drugiej fali pandemii, podejmując działania na rozmaitych polach. Aby skutecznie walczyć z zagrożeniem, jakie niesie wirus, to zaangażowanie jednak nie wystarczy – potrzebna jest odpowiedzialna postawa wszystkich mieszkańców miasta i solidarne stosowanie się do obowiązujących zaleceń.

Fot. Karolina Grabowska / pexels
Karolina Grabowska / pexels

W Krakowie uzupełniono zapasy magazynowe środków ochrony osobistej w ramach Miejskiego Magazynu Obrony Cywilnej, zaopatrzono w nie miejskie szpitale i Domy Pomocy Społecznej, a dla seniorów przygotowywana jest akcja bezpłatnych szczepień przeciw grypie.

Gmina Miejska Kraków przekazała także miejskim podmiotom leczniczym (Szpitalowi Miejskiemu im. G. Narutowicza, Szpitalowi im. S. Żeromskiego oraz Miejskiemu Centrum Opieki) ponad 4 mln zł na zakup aparatury i sprzętu medycznego. MPO wznowiło akcję dezynfekcji chodników i przystanków.

W kontekście nowego roku szkolnego, miasto zwróciło się także do dyrektorów samorządowych szkół i placówek z prośbą o podjęcie działań związanych z zapewnieniem bezpiecznych warunków nauki dla uczniów oraz pracy dla pracowników.

 

Jednak działania miasta przyniosą zamierzony skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy konsekwentnie przestrzegać istniejących obostrzeń. Tam, gdzie jest to wymagane, powinniśmy zasłaniać nos i usta za pomocą maseczki i bezwzględnie utrzymywać bezpieczną odległość.

Cały czas miasto apeluje także o unikanie zbędnych zagrożeń związanych z możliwością rozprzestrzeniania się epidemii w dużych skupiskach ludzi oraz namawia mieszkańców do szczepienia się we własnym zakresie na grypę. Podobieństwo objawów zwykłej grypy i wirusa COVID-19 z pewnością będzie bowiem olbrzymim wyzwaniem dla wszystkich służb zajmujących się walką z epidemią.

Tylko zdrowy rozsądek i odpowiedzialność krakowianek i krakowian, połączona z działaniami podejmowanymi przez władze miasta, mogą realnie wpłynąć na dynamikę zachorowań na koronawirusa w naszym regionie.

pokaż metkę
Autor: Joanna Korta
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat