Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Trwa Powszechny Spis Rolny

Do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny 2020. To jedyne badanie statystyczne dostarczające szeroki zakres informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju. Udział w nim jest obowiązkowy dla każdego rolnika.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Podstawową metodą realizacji powszechnego spisu rolnego w 2020 r., jest samospis internetowy. Każdy rolnik w dniach od 1 września do 30 listopada może dokonać spisu we własnym domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z internetem, za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Dla rolników, posiadających gospodarstwa rolne na terenie Gminy Miejskiej Kraków, którzy nie mają w domu dostępu do internetu, Urząd Miasta Krakowa uruchomi stanowisko do samospisu w budynku na os. Zgody 2 w pokoju nr 7.

Osoby chętne do wypełnienia online formularzy samospisu na tym stanowisku, powinny zgłosić się do pracowników Wydziału Kształtowania Środowiska UMK – Iwony Pieron i Leszka Germana, pod numerami telefonów: 12 616 88 97, 12 616 88 98.

Ponadto, spis będzie realizowany poprzez wywiady telefoniczne oraz wywiady bezpośrednie (przeprowadzane przez rachmistrzów terenowych). Podkreślamy, że zgodnie z obowiązującą instrukcją organizacyjną:

  • samospis internetowy rozpoczął się 1 września i potrwa do 30 listopada br.,
  • wywiady telefoniczne przeprowadzane będą w okresie od 16 września do 30 listopada br. przez rachmistrzów telefonicznych – pracowników Urzędu Statystycznego w Krakowie,
  • wywiady bezpośrednie przeprowadzane będą w okresie od 1 października do 30 listopada br. przez rachmistrzów terenowych, którzy będą odwiedzać osobiście gospodarstwa rolne (pod warunkiem, że pozwoli na to sytuacja epidemiczna).

Szczegółowe informacje i aktualności dotyczące spisu znajdują się na stronie internetowej bip.krakow.pl.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego istnieje możliwość kontaktu z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99 wew. 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Konsultanci infolinii pomogą również zweryfikować czy jesteście Państwo objęci obowiązkiem spisowym, czy też sprawdzić tożsamość rachmistrza spisowego.

W ramach kampanii informacyjnej i popularyzującej spis rolny do użytkowników gospodarstw rolnych został rozesłany List Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego zawierający wszystkie najważniejsze instrukcje związane z organizacją spisu, w tym  indywidualny numer gospodarstwa rolnego (w lewym górnym rogu listu), który należy wprowadzić podczas logowania do aplikacji spisowej.

Wszystkie pozyskane w czasie spisu dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 649, z późn. zm.). Zapewniamy, że Państwa dane osobowe i dane o gospodarstwie są prawnie chronione i objęte tajemnicą statystyczną.

Spis rolny 2020

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat