Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Miejskie kontrole rowerów w ramach projektu „Handshake”

Sezon rowerowy wciąż trwa, tysiące mieszkańców Krakowa codziennie korzysta służbowo i rekreacyjnie z jednośladów. Ale czy na pewno zawsze są sprawne? Warto się dowiedzieć i skorzystać z bezpłatnych miejskich kontroli rowerowych.

Fot. Monika Jagiełło
Monika Jagiełło

Urząd Miasta Krakowa, wzorem niemieckiego partnera projektu „Handshake” z Monachium, organizuje cykl miejskich kontroli stanu rowerów. Kontrole są bezpłatne, a ich celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców podróżujących rowerami.

Mieszkańcy, którzy odwiedzą mobilny punkt kontroli, mogą się spodziewać sprawdzenia stanu technicznego roweru i drobnych usług typu: regulacja hamulców lub siodełka, smarowanie łańcucha oraz pompowanie opon. Kontrola rowerowa nie jest usługą serwisową, więc o wszelkich usterkach posiadacz roweru zostanie jedynie poinformowany (błyskawiczne naprawy będą ewentualnie możliwie tylko w przypadku naprawdę drobnych usterek). Kontrola jest świadczona przez wykwalifikowanych serwisantów rowerowych.

Gdzie i kiedy można skontrolować rower:

  • wtorek, 29 września – Rynek Podgórski – godz. 11.00-19.00
  • piątek, 9 października – aleja Róż – godz. 11.00-19.00

Kontrole rowerowe są organizowane w ramach europejskiego projektu „Handshake”, realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMK. Więcej o projekcie dowiesz się tutaj.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat