Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miejskie kontrole rowerów w ramach projektu „Handshake”

Zapraszamy na ostatnie w tym roku bezpłatne miejskie kontrole rowerowe organizowane przez Urząd Miasta Krakowa, wzorem niemieckiego partnera projektu „Handshake” z Monachium. Celem kontroli jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców podróżujących rowerami.

Fot. Monika Jagiełło
Monika Jagiełło

Dziś mieszkańcy Krakowa, a zwłaszcza ci z Nowej Huty, będą mieć ostatnią w tym roku okazję do tego, by za darmo sprawdzić stan techniczny swoich jednośladów.  

Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców podróżujących rowerami. Ci, którzy odwiedzą mobilny punkt kontroli, mogą się także spodziewać drobnych usług, takich jak: regulacja hamulców lub siodełka, smarowanie łańcucha oraz pompowanie opon. Kontrola rowerowa nie jest usługą serwisową, więc o wszelkich usterkach posiadacz roweru zostanie jedynie poinformowany (błyskawiczne naprawy będą ewentualnie możliwe tylko w przypadku naprawdę drobnych usterek). Kontrola jest świadczona przez wykwalifikowanych serwisantów rowerowych.

Gdzie i kiedy można skontrolować rower:

  • piątek, 9 października – aleja Róż – godz. 11.00-19.00

Kontrole rowerowe są organizowane w ramach europejskiego projektu „Handshake”, realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMK. Więcej o projekcie dowiesz się tutaj.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-10-09
Data aktualizacji: 2020-10-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat