Odwiedź Kraków rozwiń menu
Kulinarny Kraków rozwiń
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poznaj skarby dzielnicy z przewodnikiem!

Do kampanii „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” dołączają dzielnice. W sierpniu i wrześniu zaplanowano szereg tematycznych spacerów, podczas których przewodnicy pomogą mieszkańcom na nowo odkryć najbliższą okolicę. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy.

Fot. Tom Rollauer Fotografie
Tom Rollauer Fotografie

– Często nie znamy historii, faktów i ciekawostek dotyczących miejsca nam najbliższego, czyli dzielnicy, w której mieszkamy – mówi Tomasz Daros, przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy I Stare Miasto. – Dlatego spotkaliśmy się z przedstawicielami kilku dzielnic oraz połączyliśmy siły z Wydziałem ds. Turystyki UMK. Udział w bezpłatnych spacerach będzie świetną okazją do poczucia się jak turysta w swoim mieście, ale także do poznania sąsiadów, obudzenia wspomnień czy dowiedzenia się czegoś zupełnie nowego o swojej dzielnicy.

Spacery będą odbywać się w sierpniu i we wrześniu w dziewięciu dzielnicach Krakowa. Terminy i tematy spacerów zostaną podane na stronach internetowych dzielnic. Sprawdź harmonogram.

Organizatorami akcji są: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Wydział ds. Turystyki UMK oraz dzielnice: I Stare Miasto, II Grzegórzki, III Prądnik Czerwony, IV Prądnik Biały, V Krowodrza, VII Zwierzyniec, XIV Czyżyny, XVI Bieńczyce i XVIII Nowa Huta.

dzielnica

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat