Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszyła kolejna inwestycja mieszkaniowa

Tym razem nie jest to duży projekt mieszkaniowy na miarę osiedla Przyzby-Zalesie. Przy ul. Fredry, w sąsiedztwie już istniejącej zabudowy wielorodzinnej, rozpoczęła się budowa niewielkiego bloku z 46 mieszkaniami komunalnymi.

Fot. materiały ZIM
materiały ZIM

Inwestycja rozpoczyna się od przygotowania terenu pod budowę: usuwana będzie infrastruktura kolidująca z blokiem oraz zieleń. Przewidziano nasadzenia zamienne – łącznie w ramach zadania wykonawca posadzi około 180 sztuk roślin, w większości krzewów.

W kolejnym etapie prowadzone będą roboty rozbiórkowe starego budynku, w miejsce którego powstanie niewielki blok. Warto wiedzieć, że pierwotnie Gmina planowała, że w tym miejscu powstaną dwa budynki wielorodzinne. Wychodząc naprzeciw postulatom mieszkańców, podjęto decyzję o budowie wyłącznie jednego budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Będzie tam jedynie 46 mieszkań, a sam budynek będzie miał cztery kondygnacje naziemne i do 15 m wysokości. W ramach projektu powstanie też teren zielony oraz ponad 50 miejsc postojowych.

Inwestycja prowadzona jest na podstawie wydanego w październiku 2019 roku pozwolenia na budowę. Decyzja stała się ostateczna miesiąc później. Warto dodać, że pierwsza z decyzji w tej sprawie – wydana jeszcze w 2018 roku – została uchylona przez Małopolski Urząd Wojewódzki z uwagi na odwołania stron postępowania od tej decyzji. W konsekwencji sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji i zakończyła się wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, która, wobec jej niezaskarżenia, stała się ostateczna.

Po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na budowę Zarząd Inwestycji Miejskich ubiegał się o dofinansowanie dla tego przedsięwzięcia ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego. Niedawno została podpisana umowa w tej sprawie – BGK przekaże na potrzeby realizacji tej inwestycji kwotę nieco ponad 2,5 mln zł. Łączny koszt budowy to około 8,1 mln zł.

Budowa bloku przy ul. Fredry to kolejna mieszkaniowa inwestycja Zarządu Inwestycji Miejskich. W tym roku zakończy się realizacja dwóch dużych projektów – osiedli Przyzby-Zalesie i Wańkowicza. Powstało tam łącznie 522 lokali dla osób oczekujących na mieszkaniową pomoc Gminy Kraków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat