Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szkoła i przedszkole na os. Gotyk czekają na dzieci

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie przygotowuje pomieszczenia kompleksu edukacyjnego na os. Gotyk do przyjęcia uczniów i przedszkolaków. Część wartego prawie milion zł pierwszego wyposażenia już została dowieziona i jest sukcesywnie ustawiana w salach. Budynek został też zgłoszony do PINB do odbiorów.

Fot. telewizja.krakow.pl
telewizja.krakow.pl

Coraz bliżej do uruchomienia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. ks. Meiera na os. Gotyk. Zasadnicze roboty budowlane już się zakończyły, trwają ostatnie prace wykończeniowe na zewnątrz. Inwestycja została zgłoszona do odbiorów do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Krakowie.

Na zlecenie ZIM sukcesywnie dostarczane jest pierwsze wyposażenie całego kompleksu: m.in. umeblowanie, sprzęt elektroniczny, wyposażenie sal gimnastycznych i zaplecza sportowego. Część mebli i urządzeń już jest w budynku, w ciągu najbliższych dni mają zostać dostarczone pozostałe elementy zamówienia, którego łączna wartość sięga blisko 1 miliona zł.

 

Do zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. ks. Meiera będzie mogło uczęszczać 500 dzieci i młodzieży. Przygotowanych jest 100 miejsc w przedszkolu i 400 w szkole podstawowej. Do dyspozycji maluchów będzie w sumie 5 sal zajęć, w tym sala do zajęć ruchowych – wszystkie wyposażone w osobne węzły sanitarne. Przewidziano także jadalnię. Z kolei uczniowie podstawówki będą mieli do dyspozycji 16 sal dydaktycznych, w tym pracownie tematyczne: biologiczna, chemiczna, fizyczna, plastyczna, komputerowa. Będzie biblioteka szkolna, świetlica, jadalnia i aula. Nie zabraknie sal gimnastycznych: większa do gier zespołowych z elektroniczną tablicą wyników i mniejsza do ćwiczeń gimnastycznych.

Nowa placówka ma być gotowa na przyjęcie uczniów i przedszkolaków już od 1 września.

Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. ks. Meiera rozpoczęła się latem 2018 roku. Choć pierwotny harmonogram zakładał realizację zadania w trzy lata, dzięki zaproponowanym przez ZIM zmianom w dokumentach finansowych miasta i mobilizacji wykonawcy, udało się je zrealizować o rok szybciej.

Warto dodać, że na dachu budynku ustawionych zostało 100 modułów fotowoltaicznych, których łączna moc wyniesie prawie 31 kW. Takie rozwiązanie sprawi, że mniejsze będą rachunki za energię elektryczną.

Wykonawcą zadania jest P.B. Dombud SA z Katowic. Koszt realizacji zadania to ok. 30 mln zł.  

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat