Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Lokalne utrudnienia związane z budową linii tramwajowej do Górki Narodowej

Od czwartku, 6 sierpnia obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu na kilku ulicach w północnej części Krakowa w związku z budową linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Niewielkie utrudnienia pojawiły się w pasie ulic Nad Sudołem, Banacha, Pachońskiego, Górnickiego Kuźnicy Kołłątajowskiej i al. 29 Listopada. Zmiany wprowadzone są w związku z budową zjazdów na teren budowy linii tramwajowej.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Przy ul. Nad Sudołem, pomiędzy ulicami Szopkarzy i Danka wprowadzone są lokalne zawężenia chodnika.

Z kolei przy ul. Pachońskiego, w rejonie przychodni, na krótkim odcinku wprowadzony został zakaz parkowania związany z uruchomieniem wjazdu na budowę.

Utrzymana jest też tymczasowa organizacja ruchu przy ul. Górnickiego na wysokości skrzyżowania z ul. Pachońskiego. Tam, na odcinku kilkunastu metrów zawężony został chodnik.

Zmiany nie ominęły ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej. Pojawiły się tam zawężenia jezdni, a naprzeciw wjazdu na osiedle na niewielkim odcinku zamknięty został chodnik.

Z kolei przy ulicy Macieja Słomczyńskiego pojawiły się lokalne zawężenia jezdni. Na odcinku kilkunastu metrów, koło budynku nr 12, zakazane jest parkowanie.

Prace związane z budową tymczasowych wjazdów na teren budowy trwają też w rejonie ul. Banach i al. 29 Listopada – przy wjeździe do Krakowa. Tam też pojawiły się znaki ostrzegawcze informujące o ruchu ciężkich pojazdów.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat