Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stypendia dla artystów – zakończono przyjmowanie zgłoszeń

W związku z wyczerpaniem środków finansowych zaplanowanych na realizację uchwały Rady Miasta Krakowa, dotyczącej stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami, nabór wniosków o przyznanie świadczeń został zakończony.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

W ramach pierwszego naboru złożono 424 wnioski stypendialne na realizację projektów, których łączna kwota przekroczyła kwotę 5 mln złotych. Biorąc pod uwagę ograniczone środki finansowe przeznaczone na ten cel podjęto decyzję o przyznaniu stypendiów na okres jednego lub dwóch miesięcy dla 148 osób w łącznej kwocie 477 500 złotych. 

Nabór wniosków o przyznanie stypendiów został zakończony (zgodnie z § 3 ust. 2 uchwały Nr XXXIX/997/20 Rady Miasta Krakowa z dnia 29 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia w roku 2020 r. stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami). Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj.

Decyzje dotyczące przyznania stypendiów nie stanowią decyzji o charakterze administracyjnym i nie przysługuje od nich odwołanie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat