Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków Football Kings w kampanii „Połączmy się na sport(n)owo”

Wśród sportowców, którzy włączyli się w prowadzoną przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie kampanię „Połączmy się na sport(n)owo” byli zawodnicy drużyny futbolowej Kraków Football Kings. Opowiedzieli, jak wrócili do treningu po okresie społecznej izolacji i podzielili się swoimi odczuciami związanymi z „lockdownem”.

Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Możliwość powrotu do wspólnych zajęć na boisku wywołała u zawodników Kraków Football Kings wielkie emocje. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo!

 

2 sierpnia, podczas specjalnego treningu na stadionie WKS Wawel, dzieci i młodzież mogli przekonać się jak ciekawą dyscypliną jest futbol amerykański!

Trening poprowadzili szkoleniowcy i zawodnicy Kraków Football Kings. Każde z ćwiczeń było związane z poszczególnymi elementami gry – atakiem i obroną. Uczestnicy nauczyli się rzucać, łapać i biegać z piłką futbolową, zobaczyli też, jak zachować się w obronie i zatrzymać atakującego zawodnika czy przechwycić rzuconą piłkę.

Przedstawione zostały również podstawowe reguły futbolu flagowego (bezkolizyjna wersja futbolu amerykańskiego), a na koniec zajęć zorganizowany został mini turniej.

Młodzi sportowcy mogli również obejrzeć i przymierzyć futbolowy sprzęt (kaski i ochraniacze) oraz spróbować swoich sił na torze przeszkód.

Warunkiem udziału w wydarzeniu było zgłoszenie zawodnika/zawodniczki przez opiekuna prawnego poprzez formularz. Przed rejestracją należało się zapoznać się z regulaminem wydarzenia. Ustalony został limit uczestników, który wynosi 50 osób. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 5 do 14 lat. W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych uczestnicy powinni posiadać obuwie na zmianę.

Wydarzenie wspierali: PZU – sponsor tytularny 19. PZU Cracovia Maraton oraz Wawel SA i Wodociągi Miasta Krakowa – partnerzy akcji.

Organizatorami wydarzenia byli Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat