Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków małych odkrywców

Czy wiekowy Kraków może zaskoczyć najmłodszych? Oczywiście, że tak! Tylko jak odkryć jego tajemnice, skoro nawet dorośli krakowianie nie znają wszystkich zakamarków grodu Kraka? Z pomocą przychodzi projekt „Odkryj Kraków” ze spacerowymi inspiracjami i kreatywnymi zadaniami dla najbardziej dociekliwych tropicieli miejskich ciekawostek.

Fot. materiały prasowe / KBF
materiały prasowe / KBF

Dobrze znasz Kraków? Wiesz, ile czasu potrzeba, by obiec Barbakan lub co skrywa wystawa „Szuflada Szymborskiej”? To tylko dwie z wielu zagadek, które czekają na rozwikłanie przez najmłodszych. „Odkryj Kraków” to garść pomysłów na spacery z dziećmi: od Zalewu Nowohuckiego po kopiec Kościuszki, od mostów na Wiśle po krakowskie parki... Projekt jest skierowany przede wszystkim do mieszkańców Krakowa, do rodzin z dziećmi, zarówno tymi zupełnie małymi, jak i w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Od 1 sierpnia karty pogrupowane w blokach tematycznych zatytułowanych: „Historia w zasięgu ręki”, „Głowa pełna kultury”, „Uszy szeroko otwarte”, „Oko do przyrody” są publikowane wyłącznie w wersji online na portalu kidsinkrakow.pl oraz na profilu Kids in Kraków na Facebooku – po cztery przez kolejnych sześć tygodni. To doskonała inspiracja do wyjścia na spacer, obcowania z przygodą, podjęcia aktywności kulturalnej i nauczenia się czegoś nowego – a przede wszystkim do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Karty można wydrukować i wyruszyć z nimi w miasto w poszukiwaniu przygód! Na każdej karcie znalazły się zadania do wykonania i ciekawostki o Krakowie.

Projekt obejmuje 24 karty w czterech kolorach – każdy mały odkrywca może ułożyć z nich własną drogę poznawania miasta, a wykonując poszczególne zadania, pozna zarówno historyczne, jak i współczesne oblicze Krakowa: jego dziedzictwo, kulturę, mieszkańców i przestrzeń wspólną.

Zestaw 24 kart z zadaniami pogrupowanych w czterech blokach tematycznych:

  • DZIEJE MIASTA: „Historia w zasięgu ręki” – kolor fioletowy (sześć kart)
  • KULTURA: „Głowa pełna kultury” – kolor żółty (sześć kart)
  • WOKÓŁ NAS: „Uszy szeroko otwarte” – kolor niebieski (sześć kart)
  • PRZYRODA: „Oko do przyrody” – kolor zielony (sześć kart)

Projekt „Odkryj Kraków” jest częścią kampanii „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”, która zachęca mieszkańców nie tylko do korzystania z oferty kulturalnej, ale także do odwiedzenia miejsc kojarzonych dotychczas tylko z zagranicznymi turystami.

Zachęcamy do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć i innych materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii.

Partnerem projektu „Odkryj Kraków” jest PGE Energia Ciepła.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-08-02
Data aktualizacji: 2020-08-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat