Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Muzyczne plenery” – weekendy z dobrym brzmieniem

W ramach wydarzenia „Muzyczne plenery” publiczność będzie miała możliwość posłuchać wykonawców w ramach pasm: muzyki rozrywkowej/alternatywnej, jazzowej i klasycznej. 

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

W piątkowym paśmie Letnie pląsy” na skwerze przy ICE Kraków usłyszymy kolejno: melodyjny synthpop w wykonaniu żeńskiego duetu Enchanted Hunters (14 sierpnia), elektroniczny minimalizm w wydaniu duetu Whalehead Coda (21 sierpnia), a także „najbardziej romantyczny zespół w powiecie mińskim” – Muzykę Końca Lata (28 sierpnia).

Sierpniowe soboty z pasmem „Letni relaks” spędzimy razem z: klasyczno-jazzowym Marimbazzi Duo (22 sierpnia) i stołecznym zespołem Niechęć, który puszcza oko zarówno w kierunku fanów jazzu, jak i alternatywnego rocka (29 sierpnia).

Natomiast niedzielne popołudnia spędzimy w pięciu krakowskich parkach przy dźwiękach muzyki klasycznej. W ramach pasma „Letnie standardy” 9 sierpnia w parku Maćka i Doroty popołudnie umili nam kwartet smyczkowy Manus. W parku Kościuszki 16 sierpnia wysłuchamy Krakowskiego Kwintetu Harfowego, który zaprezentuje utwory mistrzów francuskiego impresjonizmu, zaś tydzień później (23 sierpnia) w parku Dębnickim zagra słynący z odważnych interpretacji dzieł muzyki klasycznej duet akordeonowy Maciej Zimka & Wiesław Ochwat. Ostatni koncert odbędzie się w parku Bednarskiego, gdzie 30 sierpnia zaśpiewa Chór Insieme swobodnie korzystający z tradycji wokalnych ostatnich stuleci.

Wszystkie sierpniowe koncerty będą bezpłatne, jednak na piątkowe i sobotnie wydarzenia konieczne będzie wcześniejsze pobranie wejściówki z portalu evenea.pl. Uwaga: Jedna osoba może pobrać na jeden adres mailowy maksymalnie dwie wejściówki.

Więcej szczegółów na temat koncertów można znaleźć tutaj.

Wydarzenie jest realizowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Na cykl „Muzyczne plenery” zapraszają Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat