Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rusza Nowohuckie Kino Plenerowe

„Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Tajemnice Silver Lake”, „Oficer i szpieg” oraz „Madagaskar”! To filmy, które przez cztery sierpniowe weekendy będą mogli zobaczyć mieszkańcy Krakowa. Wystarczy przyjść do parku Lotników Polskich i zająć leżak. 

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Na każdy z czterech seansów wstęp jest wolny. Jedyny warunek, jaki należy spełnić, to zakryć nos i usta na czas udziału w wydarzeniu. Jednak warto założyć maseczkę, by zobaczyć w plenerze, w towarzystwie znajomych, z dobrym jedzeniem i napojem filmy z naszego repertuaru.

W najbliższą niedzielę, 16 sierpnia zobaczymy spisek w filmie „Tajemnice Silver Lake”. Bohater filmu Davida Roberta Mitchella to bezrobotny pożeracz popkultury z Los Angeles – Sam. Na ślad tajemniczego zniknięcia dziewczyny z sąsiedztwa naprowadzają go informacje zakodowane na starych VHS-ach, hollywoodzkie lokacje, znaki na ścianach, piosenki i komiksy. Nie trzeba dodawać, że taka przygoda budzi w młodzieńcu niezmordowanego Philipa Marlowe'a. Zapraszamy na wspólne śledztwo!

„Oficera i szpiega” Romana Polańskiego zobaczymy w weekend 23 sierpnia. Film opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera pochodzenia żydowskiego, który za rzekomą zdradę swojej ojczyzny został skazany na dożywocie i zesłany na Wyspę Diabelską u wybrzeży Gujany Francuskiej. Na seans nie zalecamy zabierania najmłodszych dzieci, to jednak thriller.

Na koniec Nowohuckiego Kina Plenerowego seans dla całej rodziny, czyli 30 sierpnia bawimy się w towarzystwie zwierząt z „Madagaskaru”. Ten pełnometrażowy film animowany z 2005 roku, wyprodukowany przez wytwórnię DreamWorks, opowiada o czwórce zwierząt z zoo w nowojorskim Central Parku. Kiedy nagle lądują w tropikalnej dżungli, muszą stawić czoła tak uzyskanej wolności i życiu, jakie dotąd tylko sobie wyobrażały – ale którego nigdy nie zasmakowały. Gwarancja dużej dawki śmiechu, naprawdę.

Nowohuckie Kino Plenerowe jest wydarzeniem towarzyszącym kampanii społeczno-informacyjnej Bądź Turystą w Swoim Mieście. Projekt sfinansowano ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa oraz ze środków Dzielnicy XIV Czyżyny.

Sąsiadująca z miejscem wydarzenia TAURON Arena Kraków, by umilić wieczory, zaprasza po przekąski i napoje do ARENA Garden.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat