Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wakacyjne weekendy z dobrym brzmieniem

Młodzi, zdolni i utalentowani artyści z całej Polski, reprezentanci alternatywy, jazzu oraz klasyki zagrają w krakowskich plenerach. Pierwszy koncert już 17 lipca.

Fot. materiały prasowe / KBF
materiały prasowe / KBF

– Od kilku miesięcy kultura rozkwita w sieci dzięki dedykowanym platformom i mediom społecznościowym. Pojedyncze wydarzenia kulturalne odbywają się już jednak zarówno w miejskich plenerach, jak i w siedzibach instytucji kultury czy salach koncertowych. Dobrze wiemy, jak bardzo krakowiankom i krakowianom brakuje możliwości doświadczania muzyki, filmu i literatury na żywo. Organizowane przez nas kino samochodowe oraz spacery z przewodnikami cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że tak samo będzie podczas letnich koncertów, które wystartują już w drugiej połowie lipca – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

– Ogłaszamy właśnie program na pierwsze dwa tygodnie, jednak zapraszamy do spędzenia z nami także całego sierpnia: w planach koncerty muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej. Naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie! – dodaje dyrektor KBF.

Podczas pierwszego weekendu cyklu „Muzyczne plenery ”(17–19 lipca) wystąpią: Terrific Sunday, Skicki-Skiuk oraz kwartet smyczkowy Fresco Sonare.

Terrific Sunday doskonale znany jest już uczestnikom takich wydarzeń, jak Wianki, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival czy Jarocin Festiwal. Zespół tworzy szeroko pojętą muzykę niezależną. Z kolei muzycy Skicki-Skiuk wychodzą poza schematy klasycznego jazzu. W swoim debiutanckim albumie „Chrarumimia” połączyli elementy jazzu, bluesa i rocka – i sądząc po recenzjach, zrobili to świetnie! Natomiast Fresco Sonare to złożony ze studentów i absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej kwintet smyczkowy charakteryzujący się świeżym brzmieniem i młodzieńczą pasją. W programie koncertu dominować będą znane taneczne tematy tworzone przez kompozytorów klasycznych z całego świata, m.in.: „Tańce rumuńskie” Béli Bartóka, „Salut d'Amour” Edwarda Elgara czy „Pizzicato Polka” Johanna Straussa i „Feuerfest!” jego brata Josepha.

W drugi weekend cyklu (24-26 lipca) dla mieszkańców Krakowa wystąpią: Wczasy, Confusion Project oraz Flute-Harp Duo. Nie może Was tam zabraknąć!

Program lipcowy:

pasmo: „Letnie pląsy”

 • piątek, 17 lipca, godz. 20.00 – Terrific Sunday
  plac przed Centrum Kongresowym ICE Kraków przy ul. Barskiej
  bilety dostępne tutaj
 • piątek, 24 lipca, godz. 20.00 – Wczasy
  plac przed Centrum Kongresowym ICE Kraków przy ul. Barskiej
  bilety dostępne tutaj

pasmo: „Letni relaks”

 • sobota, 18 lipca, godz. 20.00 – Skicki-Skiuk
  plac przed Centrum Kongresowym ICE Kraków przy ul. Barskiej
  bilety dostępne tutaj
 • sobota, 25 lipca, godz. 20.00 – Confusion Project
  plac przed Centrum Kongresowym ICE Kraków przy ul. Barskiej
  bilety dostępne tutaj

pasmo: „Letnie standardy”

 • niedziela, 19 lipca, godz. 18.00 – Fresco Sonare – kwintet smyczkowy
  taras dawnego Hotelu Cracovia (kawiarnia Forum Designu), al. Focha 1
  bezpłatne wejściówki do pobrania od poniedziałku, 13 lipca z portalu evenea.pl
 • niedziela, 26 lipca, godz. 18.00 – Flute-Harp Duo
  taras dawnego Hotelu Cracovia (kawiarnia Forum Designu), al. Focha 1
  bezpłatne wejściówki do pobrania od poniedziałku, 13 lipca z portalu evenea.pl

Bilety na piątkowe i sobotnie koncerty będzie można za pośrednictwem serwisu eventim.pl. Niedzielne koncerty będą bezpłatne, jednak konieczne jest wcześniejsze pobranie wejściówki z portalu evenea.pl.

Więcej szczegółów na temat koncertów można znaleźć tutaj.

Wydarzenie jest realizowane zgodnie z aktualnie obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej. Liczba miejsc jest ograniczona. 

Na cykl „Muzyczne plenery” zapraszają Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat