Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wakacyjny przewodnik weekendowy!

Jak wakacje to kino letnie! Mamy dla Was dziś propozycje obejrzenia filmów pod chmurką i nie tylko. Poza tym polecamy Wam koncerty, premiery teatralne i spotkania w ogrodzie muzealnym. Chcecie być na bieżąco z kulturą w Krakowie? Zapraszamy do naszego przewodnika!

Fot. materiały prasowe/Kino pod Baranami
materiały prasowe/Kino pod Baranami

Zaczynamy od Letniego Taniego Kinobrania w Kinie pod Baranami. W tym tygodniu na ekranie zobaczymy szereg tytułów w różnorodny sposób odnoszących się do tematyki szaleństwa. Główni bohaterowie filmu „Lighthouse” (w ich rolach Robert Pattinson i Willem Dafoe) tkwią w odizolowanej latarni morskiej, smaganej bezlitosnym wiatrem oraz potężnymi morskimi falami. Rodzaj niezgody na pełną nierówności rzeczywistość cechuje tytułowego bohatera „Jokera” o twarzy wyróżnionego Oscarem za tę rolę Joaquina Phoenixa. Osobną grupę filmowych bohaterów stanowią postaci wyraźnie zagubione, szukające życiowej drogi. Dwukrotnie w tego rodzaju roli pojawi się Cate Blanchett grająca marzącą o wielkiej podróży architektkę w „Gdzie jesteś, Bernadette?” oraz przyzwyczajoną do luksusowego stylu życia gospodynię domową, która znalazła się na życiowym zakręcie („Blue Jasmine”). Cały program letniego festiwalu znajdziecie na stronie kina.

„Gra w klasykę” to nowy cykl koncertów, który powstał we współpracy Akademii Muzycznej w Krakowie i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Utalentowani młodzi artyści i wykładowcy krakowskiej uczelni muzycznej, co tydzień w niedzielę o godz. 12 zagrają swoje recitale. W najbliższą niedzielę Krzysztof Książek na fortepianie wykona utwory Szymanowskiego oraz Rachmaninowa. Z kolei Aleksandra Kuls-Koziak (skrzypce) i Marcin Koziak (fortepian) wykonają utwory Bacewicza, Statkowskiego i Wieniawskiego. Koncert będzie transmitowany na profilu Facebook’owym KBF.

Poparzeni Kawą Trzy wystąpią na największej domówce z koncertami LIVE w Polsce – HAŁSÓWKA już w najbliższą niedzielę o godz. 20 w Zet Pe Te na Dolnych Młynów! Poparzeni Kawą Trzy to jeden z najpopularniejszych zespołów w kraju. Przebojem wdarli się na polską scenę muzyczną, a ich numery "Kawałek do tańca", "Byłaś dla mnie wszystkim", "Wezmę cię", "Okrutna zła i podła" śpiewają miliony.  Wszystkie teksty pisze Rafał Bryndal, a ich muzykę można określić jako miks ska/rocka i miejskiego folku. Obecnie zespół pracuje nad... musicalem - komedią muzyczną, do której scenariusz napisał Rafał Bryndal.

W najbliższą niedzielę od godz. 17 Narodowy Teatr Stary zaprasza do udziału w projekcji czytań dramatów Antona Czechowa w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Cykl "Czechow w Starym online" został zainaugurowany 14 czerwca.  Aktorzy Starego Teatru czytali dramaty Antona Czechowa, przetłumaczone przez wybitną tłumaczkę literatury rosyjskiej, Agnieszkę Lubomirę Piotrowską. Co tydzień mogliśmy uczestniczyć w kolejnej odsłonie tego cyklu, pokazywanego na kanale YouTube Narodowy Stary Teatr Live. W niedzielę zobaczymy wszystkie rejestracje czytań w trzech przestrzeniach budynku Starego Teatru przy ul. Jagiellońskiej 1. Ponadto tego dnia odbędzie się premiera rejestracji ostatniego czytania z tego cyklu - "Trzech sióstr".

Muzeum Narodowe zaprasza w niedzielę do Ogrodu Mehoffera. Przyjrzymy się w skupieniu kwiatom, liściom, drzewom – tym rosnącym w ogrodzie i tym namalowanym. Spróbujemy własnej ekspresji – będziemy rysować, malować lub po prostu zastanawiać się w ciszy nad tym, co widzimy. Zainspirowani znajdującym się na piętrze Domu Mehoffera pokojem japońskim i zgromadzonymi w nim drzeworytami, będziemy mieć szansę wykonać słynne żurawie origami, które ożywią drzewa wokół nas. Brzmi jak pomysł na niedzielę? MNK zaprasza od godz. 11 do 16.

pokaż metkę
Autor: NATALIA BUJAK
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat