Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal Otwarte Mieszkania - w tym roku wyjątkowo w lipcu

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie pozwala zajrzeć do wnętrz skrywanych za fasadami codziennie mijanych krakowskich kamienic, wejść do domu i mieszkania – w czyjś osobisty świat – i być tam mile widzianym gościem.

Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

Już po raz czwarty mieszkanki i mieszkańcy Krakowa otworzą drzwi swoich prywatnych mieszkań, domów i pracowni artystycznych, zapraszając do nich nieznajomych. Podczas dwóch lipcowych weekendów (18-19 oraz 25-26 lipca) otwarte zostaną między innymi: industrialne mieszkanie na Zabłociu, piękne kawalerki – w których właścicieli ograniczał wyłącznie metraż, ale na pewno nie wyobraźnia – oraz kazimierskie wnętrza pełne roślin czy klimatycznych przedmiotów „z duszą”. Po każdym z miejsc gości oprowadzi jego właściciel lub projektant, opowiadając historię miejsca, przypisanych do niego przedmiotów i mieszkających tu ludzi.

Ponadto odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące. Znajdą się wśród nich: spacer nad dachami Krakowa, spacer po Nowej Hucie, spacer „historie podwórkowe”, warsztaty dla dzieci, wykład Magdy Milert o psychologii przestrzeni, oprowadzanie po socrealistycznym dawnym kinie Światowid oraz po Hotelu Cracovia, koncert muzyki ambientowej czy wyjątkowy koncert-niespodzianka.

Choć tegoroczna edycja mogła podzielić los innych odwołanych festiwali, organizatorzy zdecydowali się na jej organizację w późniejszym niż wcześniej zapowiadano terminie, wierząc, że otwartość leżąca u podstaw Festiwalu Otwarte Mieszkania jest teraz potrzebna jak nigdy wcześniej. Po ostatnich miesiącach spędzonych w odosobnieniu jeszcze ważniejsze staje się spotkanie z drugim człowiekiem oraz budowanie społecznego zaufania.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników festiwalu organizatorzy będą na bieżąco monitorować sytuację epidemiczną w kraju i dostosowywać jego formę do aktualnego stanu oraz obowiązujących rozporządzeń sanitarnych. Zależnie od rozwoju sytuacji zapowiadane wydarzenia mogą odbywać się offline lub online.

Aby wziąć udział w festiwalu, należy dokonać rejestracji na stronie fomkrakow.pl 20 lipca (zapisy na drugi weekend).

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat