Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Komisja Zdrowia za udzieleniem wotum zaufania

Komisja Zdrowia i Uzdrowiskowa opiniowała projekty uchwał w sprawie udzielenia absolutorium oraz wotum zaufania Prezydentowi Miasta Krakowa.

Fot. Katarzyna Maleta-Madejska
Katarzyna Maleta-Madejska

Projekt uchwały w sprawie udzielenie Prezydentowi Miasta Krakowa wotum zaufania referował Piotr Wierzchosławski, główny autor Raportu o stanie gminy 2019.

- Oprócz wymagań ustawowych zawarliśmy w raporcie szereg informacji, które gromadzimy w naszym systemie zarządzania strategicznego. Prezentujemy działalność miasta na przykładzie 15 dziedzin zarządzania, które z jednej strony dostarczają ważnych usług publicznych, a z drugiej są przestrzenią realizacji celów strategicznych. Jedną z tych dziedzin jest właśnie zdrowie, gdzie realizujemy dwa połączone programy. Program ochrony zdrowia Zdrowy Kraków oraz Program ochrony zdrowia psychicznego. Realizujemy również ważną usługę zapewniania instytucjonalnej opieki dzieciom do lat 3 w żłobkach. W tym działaniu odnotowaliśmy postęp. W roku 2019 zapewniona została opieka dla 35 proc. dzieci, co jest lepszym wynikiem niż zalecany standard w Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o prowadzenia miejskich szpitali i Miejskiego Centrum Opieki odnotowaliśmy wzrost o 7 pkt proc. dostosowując te jednostki do wymagań przepisów prawa w zakresie standardów leczenia i wyposażenia placówek. Trzecim elementem dziedziny zdrowie, którą prezentujemy w raporcie jest profilaktyka uzależnień i program przeciwdziałania uzależnień – mówił Piotr Wierzchosławski.

Radni z Komisji Zdrowia wydali pozytywną opinię dla projektu uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Krakowa wotum zaufania, również pozytywną opinię otrzymała uchwała w sprawie udzielenia Prezydentowi absolutorium za rok 2019.

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Kubowicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat