Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozmowy miast festiwalowych o przyszłości sektora

Dziś o godz. 13.00 odbędzie się debata online. Przedstawiciele pięciu miast festiwalowych będą rozmawiać o roli festiwali w rozbudzaniu ekonomii i turystyki, o wyzwaniach stojących przed publicznym finansowaniem, o znaczeniu wydarzeń w promowaniu zrównoważonego rozwoju i wzmacnianiu sektora wielkich wydarzeń w epoce COVID-19.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

Festival Cities Initiative to przedsięwzięcie organizowane przez European Festival Association, w partnerstwie z Eurocities i Festival Cities Network. Kraków należy do sieci miast festiwalowych wraz z między innymi Edynburgiem, Singapurem, Adelajdą, Montrealem.

W wirtualnym spotkaniu wezmą udział: Fran Hegyi (Edinburgh International Festival), Natalie Hennedige (Singapur International Festival of Arts - SIFA), Heather Croall (Adelaide Fringe Festival Montreal), Nick Farkas (Montreal), Cristina Farinha (ekspert ds. polityki kulturalnej i sektora kreatywnego). Miasto Kraków i krakowskie festiwale będzie reprezentować Mat Schulz, dyrektor artystyczny UNSOUND Festival w Krakowie. Spotkanie poprowadzą Kathrin Deventer (European Festivals Association) oraz Justyna Jochym (Festivals Adelaide).

Uczestnicy spotkania będą rozmawiać o roli festiwali w rozbudzaniu ekonomii i turystyki, o wyzwaniach stojących przed publicznym finansowaniem, a także o znaczeniu wydarzeń w promowaniu wartości z obszaru zrównoważonego rozwoju. Debata będzie też okazją do poszukiwania odpowiedzi na pytania dotyczące potencjału w zakresie finansowania, a także oddziaływania festiwali na tak ważne kwestie, jak optymizm społeczny, innowacyjność, inkluzywność czy mobilność twórców.

Webinarium odbędzie się o godz. 13.00, wymagana jest rejestracja. Więcej informacji oraz możliwość rejestracji tutaj.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat