Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Aparat à la minute – jak to działa?

Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza dziś, w niedzielę, 5 lipca na warsztaty z aparatem wielkoformatowym Kamra-e-Faoree, które pozwolą uczestnikom wejść w fascynujący świat fotografii chemicznej. Na spotkanie muzeum zaprasza dzieci i dorosłych. Pokaz odbędzie się w ogrodzie wokół MuFo Strzelnica przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. W ogrodzie oglądać również można nową wystawę plenerową „To nie tak!”. 

Fot. materiały MuFo
materiały MuFo

Badając i mierząc światło dzienne, uczestnicy poznają fundamentalne zasady działania aparatu fotograficznego, nauczą się dobierać właściwe wartości przysłony i czasu naświetlania. Dowiedzą się, jak fotografowano dawniej oraz jak wykorzystać tę wiedzę fotografując cyfrowo. Zajęcia z kamerą afgańską to doskonały sposób, aby zainteresować się fotografią i postawić pierwszy krok w świat obrazu.

Niedzielne warsztaty potrwają od godz. 13.00 do 16.00, a do wydarzenia można dołączyć w każdym momencie jego trwania. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kaczmar, którego codzienność oparta jest na trzech statywowych nogach, a jego lewe oko na wizjerze aparatu fotograficznego – przez co permanentnie opuchnięte, świadczy o jego pasji i wytrwałości. Dla odrobiny dobrego światła gotów jest przebić się przez najgrubsze betonowe ściany. Zrealizował także ponad 40 wystaw artystycznych w Polsce i za granicą.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat