Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

77. Tour de Pologne – finał w Krakowie

W sierpniu odbędzie się 77. edycja Tour de Pologne. W tym roku kolarze w ciągu pięciu dni pokonają ponad 891 kilometrów. Wielkie ściganie rozpocznie się 5 sierpnia w Chorzowie, a zakończy 9 sierpnia w Krakowie.

Fot. Jan Graczyński
Jan Graczyński

Tour de Pologne będzie pierwszym etapowym wyścigiem z cyklu UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. W tym roku wyścig odbędzie się w formule pięcioetapowej, z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa – bez publiczności na startach i metach, bez miasteczka sponsorskiego i kolumny reklamowej, za to z obowiązkowym protokołem sanitarnym.

– Aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, musimy wprowadzić pewne niezbędne ograniczenia. Cały zespół włożył ogromny wysiłek w dostosowanie wyścigu do zasad podyktowanych tą wyjątkową sytuacją. Sport uczy szukać pozytywnych stron i chcemy, aby Tour de Pologne, pierwszy etapowy wyścig UCI World Tour po długiej przerwie, niósł takie pozytywne przesłanie – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

– Chciałbym już wrócić do ścigania, ostro trenuję i jestem zadowolony z obecnej dyspozycji. Przed Tour de Pologne pojadę w pięcioetapowym Vuelta Burgos, więc do Polski powinienem przyjechać dobrze przygotowany. Czuję, że na polskiej ziemi będzie dobrze i jeżeli szczęście dopisze, to na pewno będę walczył o zwycięstwo – powiedział Rafał Majka, zwycięzca TdP z 2014 r.

Początek tegorocznej edycji wyścigu odbędzie się na Stadionie Śląskim.Ostatni etap TdP rozpocznie się w Zakopanem, a zakończy w Krakowie na al. Focha przy Błoniach.

Od 2008 do 2016 r. Kraków był gospodarzem ostatniego etapu i zakończenia Tour de Pologne. W 2014 r. zwycięzcą 71. edycji wyścigu został wychowanek WLKS Krakus Swoszowice Rafał Majka. W 2017, 2018 i 2019 r. w naszym mieście rozpoczynały się zmagania kolarzy w ramach TdP.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat