Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Filharmonia Krakowska w Twoim domu”, czyli zaproszenie od Tria Ananta

Dziś, w niedzielę, 5 lipca o godz. 18.00 odbył się kolejny koncert online w ramach cyklu „Filharmonia Krakowska w Twoim domu”. W programie zawierającym utwory Johanna Joachima Quantza, Dmitrija Szostakowicza czy Iana Clarke’a usłyszymy Trio Ananta, w skład którego wchodzą pierwsze flecistki filharmonicznej orkiestry – Magdalena Di Blasi i Maria Gromińska oraz pianista Sebastian Bernatowicz.

Fot. Filharmonia Krakowska
Filharmonia Krakowska

Niedzielny koncert jest jednocześnie nieformalnym zamknięciem działalności koncertowej Filharmonii Krakowskiej przed wakacjami. Kolejne odsłony serii prezentowane bowiem będą we wrześniu i poprzedzą inaugurację nowego sezonu 2020/2021. Tym bardziej zapraszamy Państwa do uczestniczenia w tym wydarzeniu, w którym udział wezmą wyśmienici wykonawcy szeroko eksponujący możliwości instrumentów w nieoczywistym repertuarze.

W programie wieczoru znalazł się zarówno utwór Johanna Joachima Quantza – kompozytora królewskiego i osobistego nauczyciela fletu Fryderyka II Wielkiego, jak i Jacquesa Iberta czy Madeleine Dring, zmarłych w drugiej połowie XX wieku. Artystki – Magdalena Di Blasi i Maria Gromińska z towarzyszeniem fortepianu wykonają ponadto 5 pieces Dmitrija Szostakowicza w transkrypcji na flet poprzeczny.

Wieczór otworzy kompozycja „Maya” Iana Clarke’a, bardzo popularnego obecnie kompozytora brytyjskiego, flecisty, ale i matematyka, u którego muzykę zamawiają chociażby Microsoft czy Oprah Winfrey.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat