Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zmiany na ulicy Igołomskiej

W poniedziałek, 6 lipca wprowadzone zostały zmiany na ulicy Igołomskiej. Na dwóch odcinkach wyeliminowany został objazd z płyt betonowych, ruch został przełożony na nowo wybudowane odcinki ulicy.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

6 lipca w dwóch miejscach ruch został przełożony na nowo wybudowane odcinki jezdni:

  • pomiędzy przełączką ulicy Rzepakowej a wiaduktem kolejowym PKP (przy skrzyżowaniu ul. Igołomskiej z Czeczeńską) – odcinek jezdni południowej o długości ok. 1 400 m. Dzięki temu wyeliminowany został uciążliwy dla kierowców objazd z płyt betonowych pomiędzy ul. Rzepakową a Narcyza Wiatra (okolice ul. Wyciąskiej). Po przełożeniu ruchu prace rozpoczęły się na jezdni północnej.
  • pomiędzy objazdem tunelu drogowego T-09 (okolice ul. Wiewiórczej) a połączeniem z jezdnią wykonaną w ramach etapu pierwszego rozbudowy tej ulicy (rejon ul. Brzeskiej) – odcinek jezdni północnej o długości ok. 250 m. Po przełożeniu ruchu prace rozpoczęły się na jezdni południowej.

Od środy, 1 lipca czasowo zniesione zostało ograniczenie do 3,7 m skrajni drogowej pod wiaduktem kolejowym, które obowiązywało od 28 kwietnia. Ograniczenie prawdopodobnie wróci za kilka miesięcy – drogowcy poinformują o tym w osobnym komunikacie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat