Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jazzowy lipiec i inne niespodzianki Krakowa

Jesteście ciekawi, jakie zakamarki i historie skrywa największa hala widowiskowa w mieście? A może wręcz odwrotnie – lepiej czujecie się w niewielkich przestrzeniach i chcecie zobaczyć najmniejszą świątynię w mieście? To wszystko jest możliwe – w Krakowie!

Fot. KBF
KBF

TAURON Arena Kraków zaprasza na zwiedzanie w każdy czwartek, a kościół św. Benedykta – w każdą wakacyjną sobotę. W tym tygodniu polecamy też przejazd muzealnym tramwajem i… naukę chodzenia po wodzie z SUP Kulturą. To chyba wystarczy, by dołączyć do akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”?

Wydaje wam się, że przeszliście Kraków wzdłuż i wszerz? Z przyjemnością podzielimy się z wami dwiema ciekawymi trasami. Może tu jeszcze nie byliście?

Zielony Kraków na rowerze to propozycja dla dzieci. Ze względu na specyficzne położenie Krakowa miejskie parki, lasy i ogrody, łąki i skwery oferują różnorodne skarby natury: znajdziemy tu siedliska rzadkich roślin i zwierząt oraz oryginalne krajobrazy. Zaczynamy w najstarszym w Polsce Ogrodzie Botanicznym (spacer dostępny tutaj).

Ponadto teraz dzięki bezpłatnej aplikacji UNITI przygotowanej przez krakowskich przewodników każdy może kupić wycieczkę po stolicy Małopolski. Wystarczy mieć własny smartfon i słuchawki, które zapewnią nam komfort zwiedzania i bezpieczeństwo.

Wiesz, gdzie w Krakowie znajduje się najmniejsza i najbardziej tajemnicza świątynia? W Podgórzu na Wzgórzu Lasoty. W dodatku zwiedzić ją można tylko podczas święta Rękawki i w wakacyjne soboty. I tak, od 4 lipca co tydzień w godzinach 10.00-13.00 zobaczymy odnowione wnętrza niewielkiego kościoła św. Benedykta i dowiemy się więcej o prowadzonych tam do niedawna pracach archeologicznych. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Od wtorku, 30 czerwca, o godz. 18.00 Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na nowy (i zarazem swój pierwszy!) cykl webinarów MuFo, w którym eksperci będą dzielić się wiedzą, doświadczeniem oraz muzealną pasją. „Muzeum Fotografii – co to znaczy?” – spotkanie pod tym tytułem poprowadzi Marek Janczyk. O tej samej porze czeka nas otwarcie wystawy plenerowej „To nie tak!” powstałej dzięki współpracy Muzeum Fotografii w Krakowie i III Pracowni Interdyscyplinarnej Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, która miała miejsce w roku akademickim 2019/2020 – roku pokazującym, że nic nie jest takie, jak mogłoby się wydawać. Ekspozycję można oglądać do 31 lipca w plenerach Strzelnicy MuFo.

Czy wiecie, że po Krakowie można podróżować nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie? Na te niezwykłe wycieczki zaprasza Krakowska Linia Muzealna! Specjalna linia tramwajowa oznaczona numerem „0” kursuje po naszym mieście w okresie letnim – w tym roku na krakowskie ulice wyjechała już 28 czerwca i można z niej korzystać w każdą niedzielę i święto aż do 20 września na trasie z ulicy Dajwór do Cichego Kącika i z powrotem (a czasem nawet aż do Nowej Huty!). Podróż zabytkowymi wagonami tramwajowymi z roku 1925, 1938 czy lat 50. XX wieku przypomni nam klimat dawnego Krakowa. Szczegółów szukajcie na stronie internetowej Krakowskiej Linii Muzealnej.

TAURON Arena Kraków włącza się w akcję „Bądź turystą w swoim mieście”: w wakacyjne czwartki zaprasza do zwiedzania. Najbliższa okazja, by odkryć tajemnice krakowskiej hali widowisko-sportowej, już 9 lipca o 15.30, 17.00 i 18.30. Obowiązują wcześniejsze zapisy: sekretariat@tauronarenakrakow.pl oraz +48 739 455 600.

W ramach akcji można skorzystać z promocyjnej oferty Arena Garden przygotowanej z myślą o mieszkańcach Krakowa, którzy szukają pomysłu na spędzenie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi w ciekawym miejscu. Przy TAURON Arenie Kraków na gości czeka strefa gastronomiczna utrzymana w klimacie ogrodu oraz moc atrakcji towarzyszących. Arena Garden jest czynna codziennie od 12.00. Wstęp na jej teren jest wolny. W piątek o godz. 20.00 w ramach muzyki na żywo będzie można posłuchać Kasi Malendy i Bernarda Drago.

A na koniec z wielką przyjemnością zapraszamy na rozpoczęty 3 lipca Summer Jazz Festival Kraków. Kameralnych koncertów posłuchamy na dziedzińcu Pałacu Pod Baranami i w klubach: Piwnica pod Baranami, Harris Piano Jazz Bar, Piec Art, U Muniaka oraz Alchemia. Lipiec bez jazzu w Krakowie byłby naprawdę smutnym miesiącem. Nie przegap okazji i kup bilet już dziś!

Więcej informacji o akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków” na stronie projektu: badzturysta.pl!

Polub profil na Facebooku: facebook.com/badzturysta/
Bądź z nami na Instagramie: instagram.com/badzturysta/

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat