Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

„Tak” dla wotum zaufania

Udzielenie wotum zaufania Prezydentowi Miasta Krakowa oraz sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2019 – tymi tematami zajęli się radni z Komisji Innowacji i Wykorzystania Funduszy Unijnych.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Janusz Moskwa, dyrektor Wydziału Strategii, Planowania i Monitorowania Inwestycji, podsumował wykorzystanie funduszy unijnych w związku ze sprawozdaniem z realizacji budżetu. Plan dochodów z UE na 31 grudnia 2019 r. wynosił 239 mln 620 tys. zł. Wykonanie na koniec roku wyniosło ok. 60 proc. Jak podkreślił Janusz Moskwa niewykonanie 100 proc. nie wiązało się z utratą reszty dochodów, a jedynie z przedłużeniem czasu na ich wykonanie. Jeśli chodzi o największe inwestycje, które będą kontynuowane w latach późniejszych to jest to tramwaj do Górki Narodowej i przebudowa al. 29 Listopada, modernizacja torowisk tramwajowych, a także parking P&R w Swoszowicach.  Z kolei – jak dodał Janusz Moskwa – drobniejsze wydatki wykonano w 95 proc. Mowa też była o Raporcie o stanie Gminy, który Prezydent złożył po raz drugi w historii. Jak mówił dyrektor Moskwa, Raport został złożony w ustawowym terminie, w tym roku został on poszerzony – na prośbę radnych – o zestawienie wydatków dzielnic. Znalazła się w nim także część poświęcona Budżetowi Obywatelskiemu. Znajdują się w nim również syntetyczne informacje dotyczące wykorzystania funduszy unijnych. Piotr Wierzchosławski, zastępca dyrektora wydziału dodał, że intencją twórców raportu było jak najlepsze zobrazowanie ciągłości działań gminy na tle lat poprzednich. Natomiast nową rzeczą w raporcie są sparametryzowane programy strategiczne. Radny Łukasz Sęk pytał, czy na pewno nie jesteśmy na etapie utraty finansowania na realizację któregokolwiek z zadań. Jak zapewnił dyrektor Moskwa, nie ma obecnie takiego zagrożenia. Natomiast jeśli pewne inwestycje przesunięte zostaną na rok kolejny, takie zagrożenie prawdopodobnie może się pojawić.

Na koniec Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania Prezydentowi Miasta Krakowa, jak również sprawozdanie z wykonania budżetu.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat