Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spokojny i bezpieczny weekend nad Bagrami

40 strażników miejskich przez cały weekend dbało o spokój i porządek w rejonie zalewu Bagry. Funkcjonariusze odnotowali 146 wykroczeń, nałożyli 134 mandaty karne na kwotę blisko 10 tys. złotych, przygotowali dwie notatki pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli dziesięć osób.

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa
Straż Miejska Miasta Krakowa

Odnotowane wykroczenia były związane przede wszystkim ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócaniem spokoju i porządku publicznego, zaśmiecaniem i zanieczyszczaniem, nieprawidłowym postojem pojazdów oraz niestosowaniem się do szczegółowych przepisów zawartych w regulaminie parku Bagry Wielkie (m.in. wyprowadzanie psów bez wymaganych środków ostrożności, wnoszenie alkoholu na teren parku, a także grillowanie w miejscach niedozwolonych).

Strażnicy kontrolowali również teren wokół zalewu pod kątem nieprawidłowego postoju pojazdów oraz przyległy teren do torowiska kolejowego z uwagi na osoby, które omijając kładkę nad torami kolejowymi, przechodzą po torach.

Przypominamy wszystkim, którzy korzystają i będą korzystać z kąpieliska, że nadal obowiązują ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Dlatego prosimy wszystkich o rozwagę.

Przypominamy również, że z przestrzeni kąpieliska korzystamy wspólnie. Uszanujmy ten fakt stosując się do zaleceń oraz zachowując się tak, aby innym nie zakłócać możliwości korzystania z tego miejsca.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-06-29
Data aktualizacji: 2020-06-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat