Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kosmos w ogrodzie Łaźni. Bulwar[t] Sztuki 2020

W czwartek, 16 lipca w Teatrze Łaźnia Nowa ruszy największy w Krakowie letni maraton kulturalny – Bulwar[t] Sztuki 2020. Łaźnia zaprasza mieszkańców Krakowa na ponad 50 wydarzeń w ciągu 30 dni lata. Na żywo, w plenerze, w ogrodzie przy teatrze na os. Szkolnym 25.

Fot. Teatr Łaźnia Nowa
Teatr Łaźnia Nowa

Bogaty program mieści, jak co roku, stałe cykle prowadzone przez znanych łaźniowej publiczności gospodarzy, ale też całkiem nowe propozycje. W ramach Wakacyjnej Akademii Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego, czyli bulwar[t]owych spotkań z gwiazdami polskiego kina, jako goście pojawią się między innymi Łukasz Simlat i Olgierd Łukaszewicz, a także reżyserka obsady „Zimnej wojny” Magdalena Szwarcbart. Nowy cykl wyjątkowych rozmów – Ogień literacki – poprowadzi Małgorzata Wach. Przy ognisku będzie można spotkać się z pisarzami – Jackiem Hugo-Baderem, Iloną Wiśniewską, Filipem Springerem i Zośką Papużanką.

Nie zabraknie mocnych propozycji spektaklowych. Scena nocy letniej otworzy się w piątek, 17 lipca pokazami „Plutona p-brane” o niezwykłym życiu odkrywcy planety Pluton, i równie niezwykłym losie samego Plutona (reż. M. Pakuła, pokazy 17 lipca, godz. 17.00 i 20.00). Będzie można zobaczyć również oczekiwane przez widzów przedstawienia „Wałęsa w Kolonos” (reż. B. Szydłowski), „Nowohucka telenowela” (reż. J. Roszkowski) oraz ostatnią premierę Łaźni „Ginczanka. Przepis na prostotę życia” (reż. A. Gryszkówna) z kreacją Agnieszki Przepiórskiej w roli Zuzanny Ginczanki.

Do ogrodu na os. Szkolnym 25 Łaźnia zaprasza także dzieci i młodzież na dwa kosmiczne cykle. Będą to niedzielne spotkania artystyczno-literackie z aktorkami wokół m.in. „Bajek robotów” S. Lema czy „Małego Księcia” A. de Saint-Exupery'ego oraz cykl warsztatów scenograficzno-plastycznych #rakietachallenge, podczas których uczestnicy zbudują rakietę gotową do odlotu w kosmiczny rejs. Równolegle Teatr Łaźnia Nowa rozpocznie w lipcu projekt teatralny w reżyserii Łukasza Zaleskiego, do udziału w którym zaproszona będzie młodzież szkół średnich.

Sprzedaż wejściówek na spektakle ruszyła 29 czerwca, a od 1 lipca – na warsztaty. Cały program Bulwar[t]u Sztuki zostanie ogłoszony 9 lipca.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat