Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Osiedle Wańkowicza na ostatniej prostej

Prawie gotowe jest już osiedle Wańkowicza w Nowej Hucie. Do dyspozycji mieszkańców będzie tam 165 lokali, prawie 100 miejsc postojowych, plac zabaw i zieleń.

Fot. materiały ZIM
materiały ZIM

Choć zgodnie z terminem kontraktowym, zakończenie budowy osiedla komunalnego przy ul. Wańkowicza przewidziano na październik br. to już obecnie widać, że roboty są na finiszu i jest szansa na szybsze ich zakończenie. Jeśli chodzi o budynki – stan zaawansowania prac wynosi niemal 100 proc. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, mieszkania i części wspólne są sprzątane i przygotowywane do odbiorów. Postęp prac widać też na zewnątrz. Gotowy jest już układ drogowy, miejsca postojowe. Sukcesywnie nasadzana jest zieleń i montowane elementy małej architektury, w tym plac zabaw.

 

Przypomnijmy: budowa osiedla komunalnego przy ul. Wańkowicza rozpoczęła się w połowie 2018 roku. W siedmiu budynkach do dyspozycji będzie 165 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 900 m2. w tym: 14 mieszkań jednopokojowych z aneksem kuchennym, 82 mieszkań jednopokojowych z oddzielną kuchnią, 49 mieszkań dwupokojowych oraz 20 mieszkań trzypokojowych. Elementem zadania jest też nowa droga, 97 miejsc postojowych, w tym 9 dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji będzie też plac zabaw dla dzieci o powierzchni ok. 180 m kw. Osiedle nie będzie grodzone. Cała osiedlowa infrastruktura dostępna będzie dla wszystkich mieszkańców.

44 proc. terenu inwestycji postanie przeznaczona pod zieleń urządzoną. Zostanie nasadzonych zostanie kilkadziesiąt drzew oraz blisko 100 krzewów i bylin. W przypadku drzew będą to głównie graby, jarzębiny i brzozy. Wzdłuż granicy południowej zaplanowano 4 metrowe ciągi zieleni izolacyjnej

Wykonawcą zadania jest firma P.B. DOMBUD S.A. z siedziba w Katowicach.

Wartość kontaktu wraz z układem drogowym to 30 mln zł.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-06-26
Data aktualizacji: 2020-06-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat