Rada Miasta rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Twórzmy modę na edukację ekologiczną

Radni z Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza spotkali się na wyjazdowym posiedzeniu w Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza.

Fot. RMK/kraków.pl
RMK/kraków.pl

Centrum rozpoczęło działalność 29 lutego. Do momentu ogłoszenia epidemii z atrakcjami Centrum zapoznało się 1000 osób. Gospodarzami tego miejsca są: borsuk, puszczyk i rzekotka. Znajdują się tu pracownie: warsztatowa, kulinarna czy sala warsztatowa pól i łąk. Z pracującymi tu trzema edukatorami można wybrać się na spacery leśne oraz zobaczyć ekspozycję, o której opowiadają zamieszkujące las trzy zwierzęta. Centrum mieści się w Pawilonie Okocimskim na Polanie Juliusza Lea w Lesie Wolskim. Obecnie wszystkie atrakcje Centrum są za darmo. – Nie możemy pobierać opłaty, kiedy odwiedzający nas goście, najczęściej uczniowie, nie mają obecnie możliwości skorzystania w pełni z wszystkich atrakcji Centrum – mówił do radnych Piotr Kempf, Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Docelowo dziecko zapłaci 9 zł.

Mimo, że Centrum mieści się w zabytkowym miejscu to nieobce są mu nowoczesne rozwiązania – na dachu zasadzone są rozchodniki, znajdują się na nim też panele fotowoltaiczne.

- Powinniśmy tworzyć modę na edukację ekologiczną. To miejsce doskonale wpisujecie w ten trend – mówiła Anna Prokop-Staszecka, przewodnicząca Komisji.

Więcej o działaniach Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza można się dowiedzieć tutaj.

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat