Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rusza Wirtualna 1Mila. Biegaj, wygrywaj i pomagaj

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1Milę! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne. Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. Akcja trwa do 30 sierpnia.

Fot. www.1mila.pl
www.1mila.pl

Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią Covid-19, stadionowa 1Mila w tradycyjnej formule nie mogła się odbyć. – Wypracowaliśmy nową formułę 1Mili, zgodną z naszymi wartościami, którą można bezpiecznie przeprowadzić w aktualnych okolicznościach – mówi Tomek Smokowski, dziennikarz sportowy i organizator 1Mili.

Aby wziąć udział w Wirtualnej 1Mili, wystarczy zarejestrować się na stronie 1mila.pl i biegać mile, czyli dystanse o długości 1609m (dla ułatwienia 1600-1610 m). Rywalizacja jest bezpłatna. Biegać można wszędzie, zarówno na zorganizowanych zawodach, jak i samodzielnie, treningowo. W prostym formularzu na stronie rejestruje  się wyniki przebiegniętych mil, wpisując uzyskany czas i załączając zdjęcie/screen zegarka lub aplikacji dokumentujące wynik. Co dwa tygodnie rywalizacja jest podsumowywana, a uczestnicy nagradzani – nie tylko ci najszybsi, ale także ci najbardziej zaangażowani. Nagrody będą otrzymywać 1, 2, 3, 16, 160 i 1609 osoba w rankingu najszybszych i tych, którzy przebiegli najwięcej mil (rankingi będą prowadzone w podziale na płeć). Nagrodami w zabawie są gadżety sportowe.

Atrakcją całej zabawy, będą imprezy zwieńczające wirtualną rywalizację – Symboliczne 1Mile. Będą to trzy kameralne imprezy biegowe na dystansie 1 mili, które odbędą się we wrześniu w trzech miastach, w których miała się odbyć tradycyjna 1Mila: 6 września w Warszawie, 13 września w Krakowie i 20 września w Poznaniu.


1Mila to impreza biegowa dla amatorów, popularyzująca bieganie na bieżni. Tradycyjnie rozgrywana jest na stadionie, na dystansie 1609,34 m, przy oprawie godnej największych mityngów lekkoatletycznych. W tym roku, z powodu obostrzeń związanych z pandemią Covid-19, zabawa musiała przenieść się do świata wirtualnego i tym samym stać się Wirtualną 1Milą – wielką, ogólnopolską rywalizacją na 1Milę. Ambasadorami imprezy są lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz bloger biegowy, Bartosz Olszewski.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu, wspierany przez Miasto Poznań, Miasto Stołeczne Warszawa i Gminę Bielany oraz Miasto Kraków. 1MILĘ organizuje Fundacja Moniki Pyrek we współpracy ze Sportfolio.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat