Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozbudowa ul. Klasztornej: zmiana organizacji ruchu

Wraz z kolejnym etapem robót budowlanych od czwartku, 2 lipca zmieniła się organizacja ruchu na rozbudowywanej ul. Klasztornej. Dla osób uprawnionych do przejazdu tą ulicą wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Taka sytuacja potrwa do końca wakacji.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Przypomnijmy, że od 16 kwietnia trwa rozbudowa ulicy Klasztornej na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy. W pierwszym etapie wykonawca skupia się na realizacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Od 2 lipca roboty weszły w kolejną fazę. W związku z tym zmieniona został organizacja ruchu. Dla osób uprawnionych do wjazdu na ul. Klasztorną, a więc mieszkańców, klientów sklepów i punktów usługowych oraz pojazdów komunikacji miejskiej, wprowadzony został ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Odmętową do ronda przy moście Wandy. W przeciwnym kierunku ruch odbywa się ulicami Zagłoby i Odmętową. Po tej trasie kursują też  autobusy komunikacji miejskiej. Na czas wprowadzenia zmian, a więc do końca wakacji, zlikwidowane zostaly progi zwalniające na ul. Odmętowej.

Rozbudowa ul. Klasztornej będzie kosztować ok. 25 mln zł. Inwestycja finansowana jest z budżetu Gminy Kraków oraz MPWiK SA. W ramach zadania wymieniane są sieci podziemne, pojawi się kanalizacja sanitarna oraz deszczowa wraz z przepompownią i zbiornikiem retencyjnym, odnowiona będzie nawierzchnia jezdni i chodniki, przebudowane będą przystanki autobusowe. Tam, gdzie jest to konieczne, zostaną przebudowane i ustawione ekrany akustyczne. Przewidziana jest budowa kanalizacji sanitarnej od ul. Syrachowskiej do ul. Longinusa Podbipięty oraz od ul. Syrachowskiej do ul. Odmętowej wraz z przyłączami. Oprócz samej ulicy Klasztornej, remontu doczekają się odcinki ulic poprzecznych: Żaglowej, Odmętowej, Jutrzyńskiej, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowskiej. W sumie nowa nawierzchnia pojawi się także na prawie 300-metrach lokalnych dróg.

klasztorna

Zmiany w komunikacji miejskiej:

 • linia nr 123:
  • w kierunku „Małego Płaszowa P+R” trasa i przystanki bez zmian;
  • w kierunku „Mistrzejowic” kursuje po trasie czasowo zmienionej: „Mały Płaszów P+R” – ... – przystanek „Lesisko”, ul. Zagłoby, ul. Odmętowa, ul. Klasztorna – ... – „Mistrzejowice”. Przystanek „Lesisko” został przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na ul. Zagłoby, na wysokości pętli (autobusy w tym kierunku nie wjeżdżają na pętlę). Przystanki „Lasek Mogilski” i „Stare Wiślisko” w tym kierunku są nieczynne;
 • linia nr 163:
  • w kierunku „Rżąki” trasa i przystanki bez zmian;
  • w kierunku „Os. Piastów” kursuje po trasie czasowo zmienionej: „Rżąka” – ... – most Wandy, ul. Podbipięty, ul. Zagłoby, ul. Odmętowa, ul. Klasztorna – ... – „Os. Piastów”. Na zmienionym odcinku trasy linia obsługuje przystanek „Lesisko” w tymczasowej lokalizacji na ul. Zagłoby, na wysokości pętli. Przystanki „Lasek Mogilski” i „Stare Wiślisko” w tym kierunku są nieczynne;
 • linia nr 193:
  • w kierunku „Na Załęczu” trasa i przystanki bez zmian;
  • w kierunku „Ronda Barei” kursuje po trasie czasowo zmienionej: „Na Załęczu” – ... – przystanek „Lesisko”, ul. Zagłoby, ul. Odmętowa, ul. Klasztorna – ... – „Rondo Barei”. Przystanek „Lesisko” został przeniesiony do tymczasowej lokalizacji na ul. Zagłoby, na wysokości pętli (autobusy w tym kierunku nie wjeżdżają na pętlę). Przystanki „Lasek Mogilski” i „Stare Wiślisko” w tym kierunku są nieczynne;

​​Rozkłady jazdy zostały zmienione. Jednocześnie, od czwartku, 2 lipca zostały wprowadzone wakacyjne rozkłady jazdy dla powyższych linii oraz dla linii nr 183.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-07-02
Data aktualizacji: 2020-07-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat