Komunikacja rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Abonamenty na nowe obszary SPP są już dostępne

Pod koniec lipca Strefa Płatnego Parkowania zostanie poszerzona o nowe obszary. W biurze SPP przy ul. Reymonta 20 można już dokonywać zakupu abonamentów do parkowania na ulicach, które znajdą się w płatnej strefie.

Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W niedzielę, 26 lipca Strefa Płatnego Parkowania powiększy się o dalszą część Krowodrzy, Zwierzyńca oraz Grzegórzek – poszerzone zostaną dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16. Dodatkowo pojawi się nowy sektor C21 – obszar między ulicami Kapelanka, Brożka, Wadowicką i Konopnickiej.

Z kolei w piątek, 31 lipca SPP powiększy się o nowy C7 – obszar między ulicami Emaus i Królowej Jadwigi, do Piastowskiej.

We wszystkich nowych obszarach SPP zaprojektowana została nowa organizacja ruchu. Uporządkowana zostanie kwestia miejsc postojowych oraz wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h, tak, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.


Mieszkańców nowych obszarów, którzy zostaną objęci płatną strefą, zachęcamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wymaganych dokumentów związanych z zakupem abonamentu – szczegóły tutaj. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: 12 616 71 77 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00).

Zarząd Dróg Miasta Krakowa, mając na uwadze dotarcie z informacją do największej liczby mieszkańców, uruchomił Mobilny Punkt Informacyjny. Pracownicy rozdają ulotki z informacjami i udzielają odpowiedzi na pojawiające się pytania:

  • 8 lipca - sektory C8 i C9 (Krowodrza, al. Kijowska)
  • 9 lipca - sektor C7 (ul. Królowej Jadwigi)
pokaż metkę
Autor: Tomasz Róg
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat