Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Drugi etap osiedla Przyzby-Zalesie z pozwoleniem na użytkowanie

Pięć budynków zrealizowanych w ramach budowy II etapu osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie ma już pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, że niedługo kolejnych 178 mieszkań trafi do Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie, a następnie do krakowian.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Przypomnijmy, że budowa osiedla budynków komunalnych w rejonie ulic Przyzby i Zalesie rozpoczęła się jesienią 2017 roku. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. (lider konsorcjum) oraz Acciona Construccion S.A z Hiszpanii. Projektantem osiedla jest Perbo Inwestycje sp. z o.o. S. K. Realizacja I etapu inwestycji nadzorowanej przez miejską jednostkę – Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie – zakończyła się w ubiegłym roku. W grudniu 2019 roku 179 mieszkań zostało przekazanych do Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie. Obecnie w prawie wszystkich są już lokatorzy.

Niedawno Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie wydał zawiadomienie, że nie wnosi sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania bloków wybudowanych w ramach II etapu osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie. To 178 mieszkań, które niedługo Zarząd Inwestycji Miejskich przekaże do ZBK.

Docelowo na osiedlu komunalnym będzie 357 mieszkań o powierzchni użytkowej ponad 14 tys. m2. Osiedle będzie dysponowało 240 miejscami parkingowymi, w tym 21 miejscami dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Na terenie kompleksu bloków jest też plac zabaw o powierzchni ok. 400 m2 (oddany w ramach I etapu). Osiedle nie jest grodzone. Cała jego infrastruktura będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców.

Warto wiedzieć, że osiedle Przyzby-Zalesie dofinansowane jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego kwotą ok. 14,8 mln zł. Koszt zadania to około 44 mln zł.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski/ ZIM
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-06-23
Data aktualizacji: 2020-06-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat